زنان باردار غذاهای حاوی مواد نگهدارنده نخورند

۱۳۹۳/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۰ - کد خبر: 131549

سلامت نیوز: یک متخصص زنان و زایمان گفت: مصرف مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده می‌تواند به سقط جنین یا زایمان زودرس بیانجامد.

دکتر نجمه فائز در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به طور کلی تمام مسائل محیطی نظیر نور، صدا، بو و ... بر روی هیپوتالاموس افراد اثر می‌گذارد و تخمک‌گذاری را در زنان و همچنین مردان تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

وی در پاسخ به پرسشی پیرامون تاثیر امواج و پارازیت‌ها بر ناباروری به ایسنا گفت: در خصوص اثرات امواج تلفن همراه و همچنین پارازیت‌ها نیز مطالعات چندانی صورت نگرفته است، اما در همین مطالعات اندک نیز مشخص شده که این امواج و همچنین مواد غذایی که حاوی مواد نگهدارنده هستند می‌توانند زمینه را برای سقط جنین و همچنین زایمان زودرس فراهم کنند.

این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: البته بسیاری از عوامل در طولانی تاثیرشان را روی سلامت یا هر فرایند دیگری می‌گذارند و امواج مغناطیسی و رادیویی و... نیز از این دسته‌اند.

وی همچنین با اشاره به تاثیر سن مادران باردار در سلامت نوزاد، یادآوری کرد: احتمال سقط جنین، زایمان زودرس و جنین کوچک‌تر از حد طبیعی و... نیز از جمله مشکلات در مادران با سن بالا ممکن است اتفاق افتد، از این رو بهتر است زنان زمان بچه‌دار شدن خود را به تاخیر نیندازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.7903s, 19q