علائم سرطان حنجره

۱۳۹۳/۰۹/۲۶ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 131585

سلامت نیوز:یک متخصص گوش، حلق و بینی گرفتگی و تغییر صدا، سوزش گلو، سرفه مزمن و مشکلات تنفسی را علائم سرطان حنجره دانست.

ابراهیم رزم‌پا متخصص گوش، حلق و بینی در گفت و گو با فارس اظهار کرد: حنجره عضوی در جلو گردن و بالای نای است که دارای دو لایه ماهیچه است که تارهای صوتی را تشکیل می‌دهد و مانند سایر اعضای بدن به علل مختلف می‌تواند دچار سرطان شود.

وی افزود: حنجره نقش مهمی در تنفس، فرو دادن غذا، و حرف زدن دارد و در حقیقت مانند یک سوپاپ بر روی نای عمل می‌کند که با باز و بسته شدن امکان تنفس، بلع غذا و حرف زدن را میسر می کند.

این متخصص گوش، حلق و بینی خاطرنشان کرد: این عضو می‌تواند دچار سرطان شود که در این صورت امکان درگیر شدن هر بخش از حنجره وجود دارد و در برخی مواقع سلول‌های سرطانی در غدد لنفاوی اطراف در ناحیه گردن پخش می‌شوند.

رزم‌پا گفت: سلول‌های سرطانی همچنین می‌توانند به پشت زبان، دیگر قسمت‌های گلو و گردن، ریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، و دیگر قسمت‌های بدن گسترش یابند که در این صورت تومور جدید از همان نوع سلول‌های غیرطبیعی تومور اولیه در حنجره است.

وی سن، جنس و استعمال دخانیات، الکل و پیشینه خانوادگی را از عوامل افزایش دهنده ریسک ابتلا به این عارضه دانست و گفت: این سرطان بیشتر در مردان، افراد دارای سن بیش از 60 سال و سیگاری‌ها دیده می‌شود.

این متخصص گوش، حلق و بینی علائم سرطان حنجره را تغییرات و گرفتگی صدا، سوزش گلو، سرفه طولانی مدت، مشکلات در تنفس و بوی بد دهان عنوان کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.76481s, 18q