نزاع خانوادگي باز هم فاجعه آفريد

۱۳۹۳/۰۹/۲۶ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 131605

سلامت نیوز: فردي كه به دنبال نزاعي خانوادگي دو نفر از بستگان خود را با اسلحه شكاري از پاي درآورده بود از سوي ماموران شناسايي و دستگير شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آخرين روز مردادماه سال جاري بود كه درگيري شديد، داد و فريادهاي بي امان و سرانجام شليك پياپي گلوله، آخرين پرده اختلافات دو خانواده روستايي در سنگان را فرو انداخت و حادثه يي هولناك آفريد: حادثه يي كه دهان به دهان نقل شد و خبر از كشته شدن دو نفر از اعضاي يك خانواده به دست يكي از بستگانشان را داد.
در اين روز به دنبال يك فقره نزاع دسته جمعي در روستاي سنگان تهران، پنج نفر از اعضاي يك خانواده با گلوله هاي اسلحه شكاري يكي از بستگان خود به شدت مجروح و به مراكز درماني منتقل شدند كه دو نفر از آنها به دليل شدت خونريزي در بخش آي سي يو يكي از بيمارستان هاي تهران تحت مراقبت ويژه قرار گرفتند.
همزمان ماموران پليس آگاهي كلانتري امام زاده داوود كه به دنبال تماس هاي مردمي با فوريت هاي پليسي ١١٠ در جريان اين درگيري قرار گرفته بودند به سرعت خود را به محل حادثه رساندند و تحقيقات اوليه از اهالي روستا را آغاز كردند. در حالي كه ماموران سرگرم بررسي هاي اوليه خود بودند خبر مرگ دو نفر از پنج مجروح اين درگيري به دليل شدت جراحات و خونريزي شديد به ماموران داده شد كه به اين ترتيب و با تشكيل پرونده يي در اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ، با موضوع «قتل عمد»، روند شناسايي متهم اصلي در مسير تازه يي قرار گرفت.
سرهنگ كارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در تشريح روند رسيدگي به پرونده گفت: در همان تحقيقات اوليه ماموران مشخص شد كه نزاع دسته جمعي ميان اعضاي دو خانواده انجام شده و مقتول، پسرخاله پدر خانواده قاتل است. اختلافات خانوادگي كه پيش از اين نيز منجر به درگيري هاي متعددي شده بود و سرانجام با خشونتي وصف ناپذير همراه شد و دو نفر از اعضاي يكي از خانواده ها را به كام مرگ كشاند.
به گفته حاجي زاده، بررسي صحنه جرم و پيگيري هاي ماموران از اهالي روستا نشان داد كه در روز حادثه، چند نفر از اعضاي خانواده مقتول از محل سكونت خود اقدام به سنگ پراني به سمت خانه قاتل كردند كه در ارتفاعي پايين تر از خانه آنها قرار داشت. اقدامي كه واكنش هولناك قاتل را به دنبال داشت و به شليك چندين گلوله از اسلحه شكاري به دست او به سمت خانواده مقتول ختم شد كه در جريان آن سه نفر مجروح و دو نفر كشته شدند.
با مشخص شدن شيوه جنايت، تحقيقات ماموران براي دستگيري قاتل وارد مسير تازه يي شد، مسيري كه بي شك از بازرسي خانه او مي گذشت. با اين حال بررسي محل سكونت متهم نشان داد كه او به همراه دو برادر و پدر خود از روستا متواري شده است.
اين مقام انتظامي در تشريح روند شناسايي و دستگيري متهمان گفت: با اين حال ماموران در ادامه تحقيقات خود موفق به شناسايي مخفيگاه برادر و پدر قاتل شدند و به سرعت آنها را در عملياتي غافلگيرانه به اتهام «مشاركت در نزاع و درگيري منجر به جنايت» و «فراري دادن متهم اصلي پرونده» بازداشت و به پليس آگاهي منتقل كردند.
با دستگيري اعضاي خانواده متهم، به تدريج شناسايي مخفيگاه قاتل نيز در سراشيبي افتاد و طولي نكشيد كه ردزني ماموران به شناسايي مخفيگاه او در شهرستان رباط كريم انجاميد و در ٢٤ آذر ماه و پس از چهار ماه در اقدامي ضربتي از سوي ماموران دستگير شد.
به گفته سرهنگ حاجي زاده متهم كه در جريان بازجويي ها چاره يي جز اعتراف نداشت سرانجام به جرم خود اقرار كرد كه به اين ترتيب پرونده مختومه و براي انجام مراحل قانوني به همراه متهمان تحويل مراجع قضايي شد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.01799s, 18q