وزیر بهداشت در کردستان:

وضعیت بهداشت و درمان کشور در شش ماه آینده رشد خواهد کرد

۱۳۹۳/۰۹/۲۶ - ۱۶:۴۳ - کد خبر: 131619

سلامت نیوز: هاشمی گفت: تلاش ما برقراری تعادل امکانات بهداشتی درمانی در استان است و شهرستان بیجار در بخش هایی نیاز به حمایت و تجدید نظر دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، سید حسن هاشمی در دومین روز از سفرش به کردستان، شامگاه سه شنبه طی بازدید از بیمارستان حضرت امام حسین (ع) بیجار در جمع خبرنگاران رسانه های محلی، گفت: با ادامه و حمایت از اجرای طرح تحول نظام سلامت، وضعیت بهداشت و درمان کشور در حال بهبودی است و تا شش ماه آینده نیز رشد چشمگیری در این حوزه ایجاد خواهد شد.

وزیر بهداشت به اقداماتی چون، اعزام پزشک متخصص به شهرستانها و مناطق روستایی، تامین واکسن، دارو و مکمل های دارویی و بازسازی خانه های بهداشت در مناطق محروم اشاره کرد و گفت: با مشارکت عمومی بتوانیم گام های موثری را در حوزه برداریم.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه عوامل و علل زیادی در ایجاد و گسترش بیماری سرطان موثر هستند، گفت: آماری که از سرطان داریم از سال 1995 میلادی تاکنون تقریبا سیر یکنواختی داشته است که البته در ایران نیز همانند کشورهای پیشرفته جهان لازم است مردم بیشتر به مسایل بهداشتی و عوامل تسریع کننده آن توجه نمایند.

وی در ادامه افزود: وزارت بهداشت در حال استقرار سیستم ثبت دقیق سرطان در کشور است که از این پس آمارها و اطلاعات در خصوص این بیماری، منسجم و دقیق اعلام شود.

هاشمی در خصوص وضعیت نظام ارجاع و میزان پیشرفت طرح در کشور نیز گفت: این نظام، استاندارد نظام ارجاع کشورهای پیشرفته است و نیاز به ایجاد زیرساخت های لازم و گذر زمان دارد تا بتواند به جایگاه واقعی خود برسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح وضعیت مناسب بیمارستان بیجار و رضایت بخش خواندن اجرای طرح سلامت در این شهرستان افزود: با توجه به گستردگی جغرافیایی بیجار، این شهرستان در برخی از تخصص های پزشکی نیازمند حمایت بیشتر است.

هاشمی درخصوص تامین نیازهای بهداشتی و درمانی شهرستان بیجار، گفت: تجهیز آزمایشگاه مرکزی و تامین متخصص گوش و حلق و بینی در آینده نزدیک در اولویت برنامه های وزارت بهداشت است.

وی افزود: تلاش ما برقراری تعادل در استان است، وضعیت بیجار در بخش هایی نیاز به حمایت و تجدید نظر دارد.

وی همچنین پیرامون راه اندازی پایگاه انتقال خون در بیجار گفت: چنانچه در زمینه ایجاد زیرساخت ها مشکلی وجود نداشته باشد، برای تامین نیروی مورد نیاز جهت راه اندازی پایگاه انتقال خون پیگیری لازم انجام خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
وحید
در تمام کشورهای دنیا خط اول درمان اورژانس های پیش بیمارستانی هستند٬ ولی با آغاز طرح تحول نظام سلامت جز اورژانس هوایی که صرفا جهت تبلیغات بود هیچ تدبیری برای اورژانس اندیشیده نشده٬ کمبود شدید نیروی انسانی در کل کشور٬ فرسوده بودن آمبولانس و ساخته نشدن پایگاه های شهری و جاده ای جدید از مشکلات اورژانس میباشد!
چرا باید ۲ پایگاه اورژانس جاده ای همدان که کار ساختش به پایان رسیده بعلت نبود نیرو به بهره برداری نرسه!؟؟
0.89025s, 19q