شهادت سه نفر بر اثر انفجار موشك عمل نشده در سرپل ذهاب

۱۳۹۳/۰۹/۲۷ - ۱۰:۱۴ - کد خبر: 131677

سلامت نیوز: بر اثر انفجار يك موشك عمل نشده در منطقه سرپل ذهاب، سه عضو يك خانواده به شهادت رسيدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت، فتح الله حسيني، نماينده مردم سر پل ذهاب در مجلس شوراي اسلامي با تاييد اين خبر گفت: متاسفانه در اين حادثه دو جوان و مادر يك خانواده بر اثر انفجار يك موشك غير فعال به شهادت رسيدند و همزمان با بررسي هايي كه از حياط خانه اين خانواده انجام شده، موشكي ديگر نيز كشف شده است. عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در ادامه دولت را مورد خطاب قرار داد و گفت: وزراي دفاع و كشور بايد با حضور در مجلس پاسخگوي اقدامات خود در پاكسازي اراضي آلوده به مين باشند.
نماينده مردم قصرشيرين، گيلانغرب و سرپل ذهاب افزود: با وجود برپايي جشن پاكسازي ميادين مين در كشور در سال ٩١ از سوي وزارت دفاع و وزارت كشور و اعلام انجام پايان فرآيند پاكسازي مين در منطقه، هنوز شاهد بروز حوادث انفجار مين و موشك هاي عمل نشده هستيم. حسيني ادامه داد: مسوولان مربوطه در آن زمان اعلام كردند كه استان كرمانشاه صد در صد از وجود مين و بمب پاكسازي شده است، اما هر چند وقت يك بار حادثه يي رخ مي دهد.
وي از ارسال نامه يي به وزراي كشور و دفاع در خصوص اين قبيل حوادث خبر داد و گفت: در اين نامه تاكيد شده است كه عواقب انفجار مين و بمب هاي عمل شده در كشور و منطقه بعد از برگزاري چنين پاكسازي بر عهده اين دو وزارتخانه است و وزراي مربوطه بايد پاسخگوي اين حوادث باشند.
اين نماينده مجلس در پايان از تصميم ساير نمايندگان براي پيگيري اين حادثه تا رسيدن به نتيجه خبر داد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.45082s, 18q