تمام افراد با احساس کوچکترين مشکل شنوايي بايد به پزشک مراجعه کنند

۱۳۸۷/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13169
 تمام افراد با احساس کوچکترين مشکل شنوايي بايد به پزشک مراجعه کنند
دکتر فرامرز معماري فوق تخصص گوش در حاشيه برگزاري يازدهمين کنگره بين المللي جراحان گوش ، گلو، بيني و سر و گردن ايران در گفت و گو با ايرنا با بيان اين مطلب افزود: چنانچه مشکلات شنوايي در مراحل اوليه تشخيص داده شوند به راحتي قابل درمان هستند.
وي گفت: در صورت تشخيص مشکلات شنوايي در مراحل اوليه، درمان با روشهاي طبي ساده و بدون نياز به جراحي و يا اينکه با روشهاي جراحي ساده قابل انجام است که در هر حال لازمه انجام اين کار ، حساسيت بيمار نسبت به توانايي هاي شنيداري خود است.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران يادآور شد: ما پزشکان با مواردي مواجه هستيم که شخص به علت کم توجهي به توان شنوايي خود در مراحل پيشرفته مراجعه کرده است و در نتيجه درمان با اعمال جراحي پيچيده ضرورت پيدا کرده است که در مواردي هم غير قابل برگشت است.
معمار زاده تصريح کرد: بيماري هاي عفوني شايعترين بيماري هاي گوش هستند که در اثر بيماري هاي عفوني مادر طي دوران بارداري، کاهش شنوايي در نوزاد را در پي داشته اند.
وي افزود: عفونت هايي نظير مننژيت بعد از تولد باعث کاهش شنوايي شديد در کودک مي شود که در اين مرحله حتي ممکن است عمل کاشت حلزون هم ضرورت پيدا کند.
دبير علمي يازدهمين کنگره جراحان گوش، گلو و بيني يادآور شد : انواع نادرتر ناراحتي هاي گوش مشکلاتي هستند که بر اثر ضربه و يا تروما به وجود مي آيند که منجر به آسيب شنوايي به گوش مياني و از بين رفتن قدرت شنوايي فرد مي شود.
يازدهمين کنگره بين المللي انجمن علمي جراحان گوش، گلو و بيني و سر و گردن از اول تا چهارم آبان ماه در سالن همايش هاي رازي برگزار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18865s, 18q