وزير بهداشت امروز به پرسش‌هاي نمايندگان پاسخ مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۸/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13173
 وزير بهداشت امروز به پرسش‌هاي نمايندگان پاسخ مي‌دهد
شاهرخ رامين در گفت‌و‌گو با فارس افزود: فهرست بلند بالايي از نمايندگان مجلس وجود دارد كه همگي آنها درخواست پرسيدن سؤال از وزير بهداشت را دارند، البته هيچ كدام از آنا‌ها سؤال خود را در اختيار كميسيون بهداشت قرار نداده‌اند اما تصور من اين است كه با توجه به فصل توزيع پزشكان متخصص به شهرها و مناطق محروم كشور، بيشتر سؤالات مربوط به اين قضيه باشد.
وي گفت: وزارت بهداشت فارغ التحصيلان رشته‌هاي تخصصي پزشكي را با پايان دوره تحصيل آنها براي طي دوره تعهد خدمتشان در شهرهاي مختلف تقسيم كرده است به همين علت برخي نمايندگان شهرهاي مختلف از نحوه توزيع پزشكان متخصص و احياناً اعزام نشدن برخي تخصص‌ها در حوزه انتخابيه‌شان گلايه دارند.
وي افزود: من فكر مي‌كنم كه نمايندگان مجلس كمتر سؤال اساسي از مسائل و مشكلات بهداشت و درمان كشور داشته باشند و بيشتر تقاضاي تأمين پزشك متخصص در حوزه انتخابيه‌شان را دارند به همين علت به نظر من با دستور و همكاري وزير بهداشت اكثر آنها امروز راضي از كميسيون بهداشت خارج مي‌شوند.
رامين گفت: نمايندگان مردم كرمان، دشتي، اسلام آباد، كرمانشاه و كنگاور از جمله سؤال كنندگان هستند.
به گزارش فارس، وزارت بهداشت اعلام كرده است كه امسال بعد از اعلام نياز 2500 پزشك متخصص از سوي بيمارستان‌هاي كشور، 1131 پزشك متخصص را كه شامل رتبه‌هاي دوم و سوم‌ آزمون دستياري هم مي‌شوند براي انجام دوره تعهد خدمت به بيمارستان‌هاي شهرهاي مناطق محروم اعزام كرده است.
بر اساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت اعزام پزشكان متخصص بدون در نظر گرفتن توصيه‌ها و رايزني‌هاي پزشكان متخصص با افراد ذي‌نفوذ بوده و فقط بر اساس اعلام نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم و البته با در نظر گرفتن اولويت انتخاب پزشكان متخصص انجام شده است.
به گفته معاون سلامت وزارت بهداشت، مهمترين نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم به تخصص‌هاي داخلي، اطفال، زنان، جراحي و بيهوشي است كه بالاي 95 درصد نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم به اين تخصص‌ها تامين شده است به طوري كه امسال 100درصد نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم به متخصص، اطفال، زنان، داخلي، روانپزشكي، توانبخشي، راديوتراپي و پزشكي هسته‌اي تأمين شده است.
وي ادامه داد: همچنين با اعزام فارغ‌التحصيلان جديد دوره‌هاي تخصصي پزشكي امسال 96درصد نياز به متخصص بيهوشي، 98درصد نياز به متخصص پاتولوژي، 86 درصد نياز به متخصص گوش و حلق و بيني، 64درصد نياز به متخصص عفوني، 79درصد نياز به جراح عمومي، 92درصد نياز به متخصص قلب و عروق، 93درصد نياز به متخصص مغز و اعصاب، 74 درصد نياز به متخصص چشم و 93 درصد نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم به متخصص اورولوژي تأمين شده است.
معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: كمترين ميزان پوشش نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم مربوط به تخصص طب كار با 60 درصد، ارتوپدي با 77 درصد پوشش نياز، عفوني با 64درصد و جراحي عمومي با 79 درصد پوشش نياز بيمارستان‌هاي مناطق محروم بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.9733s, 18q