مواد پيوند استخوان براي نخستين بار در كشور توليد شد

۱۳۸۷/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13182
 مواد پيوند استخوان براي نخستين بار در كشور توليد شد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از دبيرخانه انجمن پريودونتولوژي ايران، محمدرضا طالبي اردكاني به مناسبت برپايي «هشتمين كنگره انجمن علمي پريودونتولوژي ايران» كه 14 تا 16 آذر امسال برپا مي‌شود، اظهار داشت: فرآورده‌هاي بيولوژيك بافت‌هاي استخواني و اسكلتي كه جزو پرمصرف‌ترين اقلام رشته‌هاي پزشكي و دندانپزشكي است با بهره‌گيري از مهندسي بافت به توليد رسيده است.
وي گفت: توليد فرآورده‌هاي پيوندي كه بر اساس علوم پايه و مهندسي بافت نسبت به بازسازي، نگهداري، ارتقا يا جايگزيني بافت‌ها يا اعضاي انسان اقدام مي‌كند، منجر به توليد طيف وسيعي از محصولات شده كه از سه منشأ بافت‌هاي انساني، نسوج يا اعضاي حيواني و مواد سنتتيك از منشأ بي‌مهرگان نظير مرجان دريايي تهيه مي‌شود.
طالبي با اشاره به اينكه مهم‌ترين تأثير اين توليدات كمك به افرادي است كه استخوان فك آن‌ها تحليل رفته و امكان كاشت ايمپلنت براي آنان تنها با پيوند استخوان ميسر است، تصريح كرد: با شيوه جديد مي‌توان بدون برداشت «گرفت استخواني» از نقطه ديگري از بدن و با استفاده از اين پيوند استخواني، بافت‌هاي استخواني از دست رفته را بازسازي كرد.
وي حذف يك مرحله عمل اضافي به منظور برداشت گرفت استخواني از فرد، كاهش هزينه‌هاي اعمال جراحي، كاهش اشغال تخت بيمارستان و كاهش هزينه‌هاي درماني براي فرد و سازمان‌هاي بيمه‌گر را از عمده مزاياي بهره‌گيري از اين شيوه جديد برشمرد.
طالبي ياد‌آور شد: جزئيات اين دستاورد پزشكي قرار است در كنگره امسال انجمن علمي پريودونتولوژي ايران كه در تاريخ 14 تا 16 آذر در جزيره كيش برپا مي‌شود ارائه ‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.16636s, 18q