كارگاه ارتقاي استانداردهاي كيفي جمع‌آوري خون و پلاسما در ايران برگزار مي‌شود

۱۳۸۷/۰۸/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13184
 كارگاه ارتقاي استانداردهاي كيفي جمع‌آوري خون و پلاسما در ايران برگزار مي‌شود
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومي سازمان انتقال خون ايران اين كارگاه براي نخستين بار در سطح منطقه مديترانه شرقي و دومين بار در دنيا با حضور مسئولان انتقال خون و ناظران مراكز كنترل و ارزيابي دارويي كشورهاي منطقه مديترانه شرقي در تهران برگزار مي‌شود.
GMP سيستمي است كه براي تطابق محصول توليد شده با استانداردهاي كيفي طراحي شده است. پيروي از اصول GMP در مراكز جمع‌آوري خون و پلاسما به عنوان يك پيش نياز مهم براي كاهش خطر انتقال بيماري‌ها تلقي مي‌شود و در نهايت كيفيت فرآورده‌هاي خوني توليد شده را تضمين مي‌كند.
با توجه به تأكيد كميته كارشناسان استانداردهاي بيولوژيكي سازمان جهاني بهداشت در سال 2003 مبني بر كمك به كشورهاي در حال توسعه براي اجراي يك استاندارد مشترك در توليد محصولات مشتق از خون، كارگاه‌هاي آموزشي اين سازمان برنامه‌ريزي و برگزار مي‌شود.
علاوه بر تقويت و به روز كردن اطلاعات و مهارت‌هاي فني شركت‌كنندگان و يكسان‌سازي دستور‌العمل‌ها، ارتقاي همكاري‌هاي نزديك‌تر مسئولان حوزه بهداشت و درمان كشورهاي منطقه در جهت حمايت از فعاليت‌هاي نظارتي در زمينه محصولات خوني و شكل‌گيري ظرفيت‌هاي لازم در اين خصوص نيز از اهداف مورد توجه اين كارگاه است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13091s, 18q