رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد در جمع پرستاران:

اجرای طرح تعرفه‏‏ گذاری خدمات پرستاری، در جریان طرح تحول

۱۳۹۳/۰۹/۲۹ - ۱۳:۳۱ - کد خبر: 131902

سلامت نیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی یزد هدف از اجرای طرح تحول سلامت را رفع بی‎‎عدالتی‏‏‌ها خواند و اعلام کرد: طرح تعرفه‏‏ گذاری خدمات پرستاری در جریان طرح تحول اجرایی خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر "محمدرضا میرجلیلی" در نشست با جمعی از پرستاران بیمارستان‎‎های یزد که خواستار طرح تعرفه‏‏ گذاری خدمات پرستاری بودند، ستون فقرات درمان را پرسنل بیمارستان‏‏ها دانست و در ادامه به اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد و ضمن تشریح اهداف این طرح گفت: یکی از اهداف طرح، اضافه شدن سرانه روستایی و تقویت بیمه روستاییان بود.

وی با بیان این که مردم در تامین هزینه‎‎های درمان مشکل داشتند، هدف دیگر طرح را کاهش پرداختی از جیب مردم خواند و ادامه داد: در جریان اجرای این طرح، خوشبختانه دست واسطه‏‏ ها در تامین لوازم پزشکی کوتاه شد و هتلینگ بیمارستان‏‏ها بهبود یافت.

میرجلیلی تحقق یافتن زایمان طبیعی به صورت رایگان و کاهش سزارین را از اهداف دیگر طرح تحول سلامت ذکر کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: بی‌رحمانه تاختن به طرح تحول سلامت این است که همه اینها را نادیده بگیریم و بگوییم طرح تحول آمده تا همه پول را به جیب پزشک بریزد.

رییس دانشگاه سپس با اشاره به افرادی که منافع ناحق آنان در طرح به خطر افتاده و به مخالفت با اجرای طرح تحول برخاسته‏‏ اند، گفت: افرادی زیاده‏‏ خواه، خواستار تفرقه در بین کارکنان سلامت هستند.

وی هدف طرح تحول را رفع بی‏‏ عدالتی‏‏ ها خواند و گفت: جامعه پزشکی قشر زحمتکشی هستند، اگر بی ‏‏عدالتی نیز احساس می‎‎شود نباید مشکلات را به گردن یک قشر خاص انداخت.

میرجلیلی در بخش دیگری از سخنانش در مورد عدم اجرای طرح تعرفه‎‎گذاری خدمات پرستاری با گذشت هفت سال از تصویب آن، اعلام کرد: طرح تعرفه‏‏ گذاری خدمات پرستاری در طرح تحول حتما اجرایی خواهد شد و برنامه نرم‏‏افزاری آن نیز در دست تهیه است.

دکتر "علی دهقان" معاون درمان دانشگاه نیز در این نشست بیان کرد: بحث‏‏های کارشناسی زیادی در وزارتخانه بابت دریافتی کارکنان بوده است و چند بیمارستان در یزد، شیراز و خوزستان، پایلوت اجرای تعرفه‏‏ گذاری ولی اختلاف نظر این است که تعرفه‏ گذاری خدمات پرستاری شعاری نباشد و در عمل در دریافتی پرستاران بهبود حاصل شود.

وی در مورد کمبود نیرو نیز گفت: تاکنون بخشی از آن تامین شده و بقیه هم به صورت هدفمند اصلاح خواهد شد.

دهقان در پایان با اشاره به اجرای مرحله سوم طرح تحول سلامت، اظهار کرد: در کتاب تعرفه حداکثر افزایش تعرفه خدمت 3 برابر است و براساس برنامه‏‏ ریزی‏‏ های انجام شده، درآمد پزشکان به صورت پلکانی خواهد بود؛ یعنی با افزایش درآمد سهم پزشکان از تعرفه خدمت به صورت پلکانی کاهش می‎‎یابد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.28786s, 19q