کار‌شناس هوا‌شناس:

فردا کیفیت هوای تهران بهتر می‌شود

۱۳۹۳/۰۹/۲۹ - ۱۵:۴۵ - کد خبر: 131927

سلامت نیوز: یک کار‌شناس هوا‌شناسی با اشاره به اینکه وزش باد و بارش باران به کیفیت هوای تهران کمک می‌کند، گفت: با وجود وزش باد و بارش باران، کیفیت هوای تهران فردا (یکشنبه) بهتر خواهد شد.

امیرحسین نقشینه در گفت‌گو با ایلنا در مورد وضعیت آب و هوای کشور گفت: در حال حاضر در برخی بخش‌های استان‌های کردستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی مانند سقز، بیجار، تکاب بارش برف گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین شاهد بارش باران در استان‌های کرمانشاه، بخش‌هایی از کردستان و جنوب استان تهران یعنی در حوالی رباط کریم و فرودگاه امام خمینی (ره) هستیم.

این کار‌شناس هوا‌شناسی افزود: انتظار داریم که امروز در غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، جنوب غرب و شرق کشورمان بارش داشته باشیم که این بارش‌ها در مناطق سرد و کوهستانی به صورت برف خواهد بود.

نقشینه با اشاره به اینکه از بعد از ظهر فردا با کاهش ابر در نیمه غربی کشور روبه رو می‌شویم، تصریح کرد: گستره بارش‌ها از بعد از ظهر فردا به سمت شمال شرق حرکت خواهد کرد و در اوایل روز دوشنبه این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: شدت بارش‌ها امروز در غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال خوزستان و فردا روی دامنه‌های زاگرس در استان‌های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد است.

این کار‌شناس هوا‌شناسی اظهار کرد: دوشنبه شمال غرب و سواحل غربی خزر بارش‌های پراکنده خواهد داشت و خلیج فارس و تنگه هرمز هم در این روز مواج خواهند بود؛ سه شنبه نیز شاهد افزایش ابر و بارندگی در آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل هستیم.

وی ادامه داد: فردا بیشینه دمای تهران ۹ درجه و کمینه دما ۳ درجه خواهد بود؛ همچنین تهران امروز بارندگی خواهد داشت که این بارش‌ها به همراه بارش‌های پراکنده فردا و وزش باد به کیفیت هوای تهران کمک خواهد کرد.

نقشینه در پایان تاکید کرد: فردا مشهد حدود ۶ -۷ درجه افت دما خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.61291s, 18q