خطر افزایش بیماری های قلبی با مصرف زیاد شکر

۱۳۹۳/۰۹/۲۹ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 131930

سلامت نیوز: نتایج تحقیق محققان دانشگاه پزشکی اموری آمریکا نشان می دهد که احتمال ایجاد عوامل پرخطر در بروز بیماری قلبی در افرادی که شکر زیادی مصرف می کنند، بیشتر است.

به گزارش ایرنا از ساینس، نتیجه این تحقیق نشان می دهد که مصرف مقدار زیاد شکر نه تنها انسان را چاق می کند، بلکه خطر بروز بیماری قلبی عروقی را نیز افزایش می دهد.

دکتر میریام واز در مورد تحقیق صورت گرفته توضیح داد: همانطور که رژیم غذایی پرچرب می تواند سطح تری گلیسریدها را افزایش دهد و کلسترول را بالا ببرد، مصرف شکر و قند نیز می تواند بر لیپیدها تاثیر بگذارد.

در این مطالعه محققان از 6 هزار فرد بزرگسال در مورد تغذیه آنها سوال کردند و سپس آنها را بر اساس مصرف قند و سطح کلسترول گروه بندی کردند.

به طور متوسط حدود 16 درصد از کالری روزانه مردم از شکر افزوده تامین می شود؛ بر اساس این تحقیق پرمصرف ترین گروه به طور متوسط 46 قاشق چایخوری در روز شکر مصرف می کردند و کم مصرف ترین افراد نیز به طور میانگین تنها 3 قاشق چایخوری در روز شکر می خوردند.

تحقیقات نشان می دهد که نباید بیش از 100 کالری یا 6 قاشق چایخوری (25 گرم) شکر فرآوری شده در روز مصرف کرد و مردان باید تنها 150 کالری شکر فرآوری شده یا 9 قاشق چایخوری (37.5 گرم) شکر در روز مصرف کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.91733s, 19q