دانشمندان قلب مصنوعي پيوندي مي سازند

۱۳۸۷/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13205
 دانشمندان قلب مصنوعي پيوندي مي سازند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري رويترز، اين دستگاه عملکردي شبيه قلب انسان دارد و آهنگ ضربان قلب و جريان خون را بر حسب نياز بيمار بطور خودکار تنظيم مي کند.
شرکت فرانسوي"کارما اس.اي" با حمايت غول هوافضاي اروپا "EADS" و يکي از جراحان برجسته قلب و عروق فرانسه قصد دارد توليد اين قلب مصنوعي را انجام دهند.
آزمايش هاي اوليه اين دستگاه بر روي حيوانات و در محيط آزمايشگاه نتايج نويد بخشي داشته است.
اين شرکت در بيانيه اي اعلام کرد: در حال حاضر نمونه اوليه قلب مصنوعي را به ثبت رسانده است و درحال حاضر تحت آزمايش هاي پيش باليني قرار دارد.
اين وسيله پس از انجام تحولات و اصلاحات بيشتر ابتدا بر روي بيماراني که جانشان در معرض خطر است و بيماراني که گزينه درماني ديگري ندارد آزمايش خواهد شد و سپس اين آزمايشها بر روي ساير بيماراني که وضع وخيمي ندارند انجام خواهد شد.
"آلن کارپنتيه" متخصص قلب و عروق که اين قلب مصنوعي را ساخته است، يکي از متخصصان برجسته ترميم دريچه قلب جهان است و پيش از اين يک مجموعه دريچه هاي مصنوعي قلب ساخته است که بطور گسترده اي در عمل هاي جراحي مورد استفاده قرار مي گيرند.
کارپنتيه گفت: نمونه اوليه قلب مصنوعي جديد که شبيه قلب انسان است و خون را به همان آهنگ ضربان قلب تلمبه مي کند تا سال 2011 براي انجام آزمايش هاي باليني و توليد تجاري آماده خواهد شد.
اين دستگاه که از حسگرهاي الکترونيکي براي کنترل سرعت ضربان قلب و جريان خون در آن استفاده شده، با کمک کارشناسان مهندسي از گروه هوافضاي اروپا به نام "EADS" ساخته شده است.
در اين دستگاه به منظور کاهش خطر پس زده شدن دستگاه توسط سيستم ايمني بيمار، از بافت حيواني که بطور شيميايي بهبود يافته، استفاده شده است.
عمل پس زده شدن توسط سيستم ايمني بدن بيمار يک مانع اصلي در پيوند قلب هاي مصنوعي محسوب مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.82252s, 18q