سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد:

کمک هزینه بارداری به فرزندان چهارم و بعد تعلق می گیرد

۱۳۹۳/۱۰/۰۱ - ۱۹:۰۵ - کد خبر: 132115

سلامت نیوز: روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با تکذیب محدودیت دریافت کمک هزینه بارداری برای فرزندان چهارم و به بعد اعلام کرد: این کمک هزینه بابت فرزندان چهارم و به بعد نیز پرداخت می شود.

به گزارش سلامت نیوز، پیرو درج خبری با عنوان " نحوه دریافت کمک هزینه بارداری از تامین اجتماعی" که در سایت های خبری روز دوشنبه اول دی ماه سال جاری منتشر شده است، روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با تکذیب محدودیت دریافت کمک هزینه بارداری برای فرزندان چهارم و به بعد اعلام می دارد: این کمک هزینه بابت فرزندان چهارم و به بعد نیز پرداخت می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بر اساس قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده و هم راستا با سیاست های کلان کشور مبنی بر افزایش جمعیت، این سازمان محدودیت های قانونی تحت پوشش قرار گرفتن بیمه فرزندان چهارم و به بعد و همچنین محدودیت درپرداخت کمک هزینه ایام بارداری و دیگر مزایای قانونی به این بیمه شدگان را لغو کرده است.
برای دریافت کمک هزینه بارداری بیمه شدگان این سازمان باید ظرف یک سال پیش از زایمان، حق بیمه 60 روز کار را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کرده باشند، در مدت استراحت مشغول کار نبوده، مزد یا حقوق دریافت نکرده باشند و در تاریخ اعلام بیماری، مشغول به کار بوده و یا در مرخصی استحقاقی باشند.
لازم به ذکر است میزان کمک هزینه بارداری، معادل دو سوم آخرین مزد یا حقوق بیمه شده با در نظر گرفتن روزهای استراحت است که از اولین روز شروع استراحت، محاسبه و پرداخت می‌شود. مدت مرخصی زایمان برای مادرانی که فرزاندانشان را از شیر خود تغذیه می‌کنند، شش ماه است که سه ماه آن باید بعد ازتاریخ زایمان باشد.
براساس مصوبه سال 86 مجلس شورای اسلامی، مدت استراحت دوران بارداری، زایمان و شیر دهی (موضوع ماده 3 قانون ترویج تغذیه با شیر مادر) از چهار به شش ماه افزایش یافته است. مدت مرخصی زایمان برای وضع حمل‌های دوقلو شش ماه و برای زایمانهای سه قلو یا بیشتر یکسال خواهد بود.
همچنین چنانچه بیمه شده زن در طول دوره بارداری به عوارضی دچارشود که سلامتی مادر و فرزند را تهدید کند و طبق نظرپزشک معالج و تائید شورای پزشکی سازمان نیاز به استراحت پزشکی داشته باشد، غرامت دستمزد این ایام پرداخت خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18186s, 19q