وزير نيرو:

آب تهران آلودگي ندارد، شهروندان نگران نباشند

۱۳۸۷/۰۸/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13213
آب تهران آلودگي ندارد، شهروندان نگران نباشند
به گزارش سلامت نیوز پرويز فتاح که به منظور امضاي تفاهم نامه مشترک با شهرداري به صحن علني شوراي شهر تهران آمده بود به انتشار برخي اخبار در مورد آلودگي آب شهر تهران اشاره کرد واظهارداشت: 30 درصد آب تهران از چاه و 70 درصد آن از سدهاي اطراف شهر تامين مي‌شود و در مورد آب شرب هيچگونه آلودگي وجود ندارد.
وي به برنامه انتقال بخشي از آب سد طالقان به تهران اشاره و خاطرنشان کرد: اين آب اکنون از طريق کانال هاي روباز به تصفيه‌خانه‌هاي شهر تهران منتقل مي‌شود که قرار است از اين پس از طريق تونل وارد تصفيه‌خانه‌هاي تهران شود.
وزير نيرو در ادامه با اشاره به تعامل مثبت وزارت نيرو و شهرداري تهران در مورد پروژه‌هاي مشترک شهري اظهارداشت: تابستان امسال وضعيت خاصي بر کشور حاکم بود و خوشبختانه شهرداري تهران نيز همراهي براي صرفه‌جويي در سطح شهر تهران داشت که در سايه اين همکاري، ميزان مشکلات در شهرکاهش يافت و توفيقات بزرگي حاصل شد.
وي با اشاره به رکورد قابل توجه در مصرف آب طي سال هاي گذشته گفت: مصرف آب تهران هر سال نسبت به زمان مشابه قبلي رکوردي جهشي داشته، در حالي که طي هفت ماهه گذشته انشعابات زيادي به شهر تهران اضافه شد و درعين حال هيچ جيره‌بندي و قطعي آب نيز نداشته‌ايم.
وزير نيرو تاکيد کرد: از نظر مصرف انرژي شهر تهران طي هفت ماه گذشته با خوزستان برابر شده و اين نشان مي‌دهد که اقدامات صرفه‌جويي در تهران کاملا موثر بوده است.
فتاح با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مورد فاضلاب شهر تهران تصريح کرد: با تلاش بسيار براي سال جاري 30 ميليارد تومان اعتبار براي اجراي اين پروژه اختصاص يافت و اين در حالي است که اين رقم در سال گذشته يک ميليارد تومان بود.
وي با بيان اينکه دولت قبل، چنين اعتباري را براي فاضلاب شهر تهران اختصاص نداده بود گفت: تصور ما بر اين بود که وام بانک جهاني که چند سال پيش براي فاضلاب شهر تهران در نظر گرفته شده بود، کفاف اين پروژه را مي‌دهد، اما متاسفانه درآمد شرکت آب و فاضلاب شهر تهران کاهش پيدا کرد و اين پروژه دچار کندي قابل توجهي شد.
وي با بيان اينکه تلاش مي کنيم که 30 ميليارد تومان اعتبار اين پروژه به صورت 100 درصد اختصاص يابد گفت :اما بايد توجه داشت که پروژه فاضلاب در شهر تهران بسيار عقب افتاده درحاليکه تهران بايد بسيار جلوتر از شهرهاي ديگر پروژه فاضلاب خود را آغاز و به اتمام مي‌رساند.
وزير نيرو خطاب به اعضاي شوراي شهرو شهردار تهران، گفت: بايد تلاش کنيم تا از سال آينده براي فاضلاب تهران از بودجه ملي اعتباراتي اختصاص يابد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.46714s, 18q