120وسيله پزشكي ايراني امسال تأييديه استاندارد اروپا را مي‌گيرند

۱۳۸۷/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13221
 120وسيله پزشكي ايراني امسال تأييديه استاندارد اروپا را مي‌گيرند
رضا مسائلي امروز در هفدهمين كنگره علمي سالانه پروتز دندان در تالار وزارت كار افزود: در زمان حاضر 2 هزار شركت تجهيزات پزشكي داخلي و 550 نمايندگي كمپاني‌هاي خارجي توليد كننده تجهيزات پزشكي در ايران ثبت شده‌اند و بعد از اجباري شدن ثبت اين شركت‌ها اكنون همه اطلاعات مربوط به اين شركت‌ها در وزارت بهداشت موجود است و از طريق وب سايت اداره كل تجهيزات پزشكي اين وزارتخانه در اختياران كاربران قرار مي‌گيرد.
وي ادامه داد:‌ از بين 2 هزار شركت تجهيزات پزشكي فعال در كشور، 450 شركت توليدي هستند كه 550 محصول نهايي را توليد مي‌كنند، بقيه اين شركت‌ها نيز در امور ديگري مانند توزيع، واردات و خدمات پس از فروش تجهيزات پزشكي فعال هستند.
وي گفت: عزم جدي وزارت بهداشت كمك به ارتقاي كيفي محصولات داخلي در حوزه تحهيزات پزشكي است و تلاش مي‌كنيم با مشاوره دادن به اين شركت‌ها و دادن تسهيلات، زمينه گرفتن گواهي CE مارك اروپا را كه نشانه تائيديه اروپاست براي آنها فراهم كنيم. تا هم شاهد ارتقاي كيفي اين محصولات باشيم و هم زمينه صادرات اين اقلام به خارج فراهم شود.
مسائلي افزود: تاكنون 80 تا 90 قلم از كالاهاي پزشكي توليد شده در ايران قرارداد ارتقاي كيفي را براي دريافت CE مارك اروپا منعقد كرده‌اند.
مدير كل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت همچنين از تصويب و ابلاغ آيين نامه تجهيزات پزشكي در سال جاري و نيز تصويب دستورالعمل مبارزه با قاچاق تجهيزات پزشكي با همكاري ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز خبر داد.
مسائلي همچنين گفت: تقويم نمايشگاه‌هاي تجهيزات پزشكي در سال 88 بر اساس ضوابط جديد وزارت بهداشت آ‌ماده شده است كه به زودي در مورد آن اطلاع رساني مي‌شود، اين ضوابط در مورد نمايشگاه‌هاي مواد دنداني هم اجرا مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.48917s, 19q