کمبود برخی از داروهای ضروری در داروخانه بیمارستان‌ها

۱۳۹۳/۱۰/۰۳ - ۱۲:۵۹ - کد خبر: 132271
کمبود برخی از داروهای ضروری در داروخانه بیمارستان‌ها

سلامت نیوز: رئیس داروخانه‌های دانشکده داروسازی و بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره کمبود برخی از داروهای ضروری در داروخانه بیمارستان‌ها گفت: بر اساس طرح تحول سلامت وظیفه داروخانه تامین دارو است، اگر داروخانه‌ها با کمبود دارو مواجه هستند، باید از داروخانه علت آن را جویا شد.

خیرالله غلامی در گفت‌و‌گو با ایلنا، گفت: طبق طرح تحول سلامت داروخانه باید همه دارو‌ها را داشته باشد و اگر دارویی با کمبود کشوری مواجه باشد، داروخانه کاری نمی‌تواند انجام دهد، در غیر این صورت داروخانه باید همه داروهای مورد نیاز بیمارانش را داشته باشد.

وی درباره دلایل کمبود برخی از داروهای ضروری در داروخانه بیمارستان‌ها، گفت: این موضوع به نوعی تخلف است. باید از داروخانه پرسید که چرا با کمبود دارو مواجه بوده است.

غلامی تاکید کرد: وظیفه داروخانه تامین دارو است. اما وقتی به داروخانه دارو داده نمی‌شود، داروخانه نمی‌تواند دارو را از جای دیگر تامین کند. در این حالت باید دید که دارو با کمبود کشوری مواجه بوده یا خیر، در غیر این صورت علت کمبود دارو را باید از خود داروخانه‌ها جویا شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
کارمند
من بعنوان کارمند علوم پزشکی بارها شاهد کمبود دارو در داروخانه بیمارستان بوده ام که با وجور درخواست بخش ها جهت تهیه دارو برای بیمار این کار انجام نشده است بخصوص در شیفت های عصر و شب بیمارستان بدلیل کمبود نیرو و بودجه بندرت دارو تهیه میشود در حالیکه قبلا همراهی بیمار دارو را از بیرون از بیمارستان تهیه میکرد. با اجرای طرح تحول سلامت و ممنوع شدن تهیه دارو توسط همراهی از خارج از بیمارستان، گاهی چندین روز بیمار منتظر تهیه دارو می ماند گاهی هم مجبور به جایگزین کردن داروی مشابه که در داروخانه بیمارستان موجود باشد می انجامد و در مورد داروهای حیاتی و یا اورژانسی که با توجه به شرایط بیمار باید طی چند ساعت حتما توسط بیمار مصرف شود، گاهی صدمات جبران ناپذیری ایجاد میشود.
3.04709s, 20q