بهره گيري از طب سنتي در تشخيص ودرمان کمترين عوارض را به دنبال دارد

۱۳۸۷/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13232
 بهره گيري از طب سنتي در تشخيص ودرمان کمترين عوارض را به دنبال دارد
دکتر يعقوب امن زاده در گفت و گو با ايرنا گفت: کنترل و حفظ نظام سلامت بدن انسان، رابطه مستقيمي با تغييرات حرارت بدن وي دارد.
وي با اشاره به اينکه هر چه ميزان دماي بدن انسان بالاتر يا پايين تر از حد معمول باشد، سيستم ايمني بدن فرد بيشتر در معرض خطر قرار مي گيرد، خاطر نشان ساخت: توجه به طب سنتي در اين زمينه مخاطرات موجود را به حداقل مي رساند.
امن زاده روش درماني طب سنتي را بسيار اقتصادي تر از ديگر شيوه هاي درماني برشمرد.
رييس هيئت مديره کنگره نيز با انتقاد از کم توجهي و عدم استفاده از تجربيات کهن ايران در پزشکي اين سوال را مطرح کرد که چرا مي بايست کتابهاي بزرگاني همچون ابن سينا و ابوريحان بيروني در علوم مختلف توسط غربيان ترجمه شود و مورد استفاده قرار گيرد، ولي اين کتابها با بي مهري پزشکان ايراني روبرو شود؟
اولين کنگره بين المللي طب سنتي و مکمل روز سه شنبه 7 آبان در مجتمع پيامبر اعظم در ساري شروع به کار کرده است و تا روز جمعه 10 آبان ماه به کار خود ادامه مي دهد.
در اين کنگره 19 ميهمان خارجي که همگي صاحب کتاب يا تجربه موفق در زمينه طب سنتي هستند از کشورهاي آمريکا، کانادا، هند، پاکستان و بنگلادش حضور دارند.
اين کنگره با همت دانشگاه علوم پزشکي مازندران با همکاري دبيرخانه آموزش طب سنتي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي برگزار مي شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.88053s, 18q