ميليون ها نفر در عراق در معرض خطر آب آلوده هستند

۱۳۸۷/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13234
 ميليون ها نفر در عراق در معرض خطر آب آلوده هستند
رئيس نمايندگي کميته بين المللي صليب سرخ در عراق گفت: در ماه هاي اخير شاهد پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه مسائل امنيتي و خدمات پايه اي بوده ايم، البته هنوز تعداد بسيار زيادي از عراقي ها چاره اي جز نوشيدن آب آلوده و زندگي در شرايط ناسالم ندارند.
"خوان پدرو شرر" افزود: اين امر منجر به بيماري افراد بيشتري مي شود که در جستجوي درمان به سمت مراکز درماني کشور مي آيند، يعني مراکزي که هم اکنون تا سر حد توان در حال فعاليتند.
براساس اين گزارش، کميته بين المللي صليب سرخ نگران حدود 40 درصد از کل جمعيت اين کشور است که بيشتر در مناطق روستايي و حومه شهرها زندگي مي کنند و در خانه هاي خود به شبکه آبرساني دسترسي ندارند.
بنابر اين گزارش، حتي خانواده هايي که به آب لوله کشي دسترسي دارند اغلب با مشکلات ناشي از عدم نگهداري فني و اتصالات غيرقانوني بيشمار به شبکه روبرو هستند.
اين گزارش مي افزايد: علاوه بر اين، عراقي هاي زيادي بايد هر روزه با مشکلات ناشي از جمع آوري نشدن زباله و عدم رسيدگي به آب هاي هرز دست و پنجه نرم کنند و در نتيجه افراد زيادي به بيماري ناشي از آب آلوده مبتلا شده و بيمارستان ها و درمانگاه هايي را که هم اکنون نيز با کمبود منابع و امکانات روبه رو هستند، تحت فشاري بيشتري قرار مي دهند.
اين گزارش مي افزايد: مواجهه کارکنان بخش درماني با کمبود منابع و تجهيزات، کهنه شدن تاسيسات درماني و عدم رسيدگي مناسب به آنان، از ديگر مشکلات موجود در عراق است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.93719s, 18q