سرطان معده، مرگبارترين سرطان در ايران است

۱۳۸۷/۰۸/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13243
 سرطان معده، مرگبارترين سرطان در ايران است
دکتر پرويز دريايي در حاشيه برگزاري سومين کنگره انجمن جراحان عمومي ايران در گفت و گو با ايرنا گفت: در ايران حدود 85 درصد بيماران مبتلا به سرطان معده به علت اينکه در مراحل پيشرفته بيماري مراجعه مي کنند جان خود را از دست مي دهند.
وي گفت: تشخيص ديرهنگام سرطان معده باعث پيشرفت بيماري مي شود و زماني که بيمار به پزشک مراجعه مي کند ديگر نمي توان اقدامات درماني موثري را انجام داد.
عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به اينکه در برخي از کشورهاي جهان از جمله ژاپن به منظور شناسايي افراد پرخطر از شيوه هاي غربالگري استفاده مي شود، افزود: در ايران نيز پياده سازي طرح هاي غربالگري بسيار حايز اهميت است که بايد مورد توجه قرار گيرد.
وي يادآور شد : با توجه به اينکه بيشتر افراد مبتلا به سرطان معده در مراحل پيشرفته پي به بيماري خود مي برند لزوم ارايه آموزش هاي پيشگيرانه ضروري است.
دريايي با اشاره به نقش عوامل محيطي و تغذيه در ابتلا به سرطان معده گفت: افرادي که از غذاهاي مانده، فريز شده، غذاهاي دودي و سوخته مصرف مي کنند و همچنين سيگاريها نسبت به ساير افراد بيشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان مري و معده قرار دارند.
سومين کنگره سراسري انجمن علمي جراحان عمومي ايران با هدف بررسي دستاوردهاي تشخيص و درمان در زمينه سرطان هاي مري و معده روز سه شنبه آغاز شد و به مدت سه روز در مرکز قلب تهران به کار خود ادامه مي دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15388s, 18q