نگاه کلان طرح تحول کیفیت بخشیدن به خدمات بهداشتی و درمانی است

۱۳۹۳/۱۰/۰۵ - ۱۲:۲۰ - کد خبر: 132479
نگاه کلان طرح تحول کیفیت بخشیدن به خدمات بهداشتی و درمانی است

سلامت نیوز: وزیر بهداشت گفت: نگاه کلان طرح تحول سلامت، کیفیت بخشیدن به خدمات بهداشتی و درمانی است و محقق کردن کیفیت شوق درونی خدمت می‌خواهد و پاسداشت اعتماد مردم است.

دکتر سید حسن هاشمی، در چهارمین دوره جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کیفیت کشور که با حضور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، با بیان اینکه سخن گفتن در خصوص کیفیت در بین جمع بزرگی از صنعت‌گران طراز اول کشور، چندان ساده نیست، گفت: پیشرفت‌های بشر در عرصه‌های گوناگون زندگی، به نوعی وامدار تفکر انسان‌های خلاق بوده و به بیانی دیگر، تفکر، خمیر مایه تغییر در کیفیت است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در جهان امروز بدون افزایش کیفیت در خدمات، نمی‌توان زندگی اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی مردم و جوامع را به نحو مطلوب و شایسته سامان داد، افزود: حکومت‌ها موظفند که زمینه بروز تفکر خلاق را فراهم کنند تا شاهد شکوفایی کیفیت در حوزه‌های مختلف زندگی باشیم.

وی در ادامه گفت: کیفی ساختن خدمات قطعا مستلزم داشتن برنامه است، اما قبل از آن، شوق درونی خدمت به مردم را می‌خواهد که به عنوان موتور محرکه‌ای باشد تا باور جدی خدمت به مردم را با رگه‌های مذهبی و اخلاقی تکمیل کند تا خدمتی را اثرگذارتر نماید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر ما خدمتی را ارائه دهیم که بر دل خودمان بنشیند، قطعا کاری کیفی انجام داده‌ایم و مردم هم از آن رضایت خواهند داشت. بنابراین اول باید با خودمان رو راست باشیم و در مرحله دوم با مردم صادقانه برخورد کنیم.

هاشمی در ادامه سخنانش با اشاره به حلول ماه ربیع الاول، گفت: نگاهی به زندگی پیامبر خدا (ص) و دیگر برگزیدگان خدا برای هدایت انسان‌ها، به خوبی نشان می‌دهد که راستگویی، صداقت و درستکاری ایشان باعث ایجاد عشق و شوق درونی مردم در گرایش به حق شد.

وی اذعان کرد: امروز اگر شوق درونی و عشقِ خدمت به مردم در هر یک از امور زندگی، جاری و ساری شود بدون تردید، از آن، کیفیت متولد خواهد شد و کیفیت محقق شده، پایدار خواهد ماند.

وزیر بهداشت در ادامه تاکید کرد: ما همیشه به کیفیت نگاهی سخت افزاری داشته‌ایم و کمتر به جنبه‌های انسانی، اعتقادی و اجتماعی آن توجه کردیم، در حالی‌که ایجاد کیفیت و ارتقای آن وابستگی عمیقی به باورهای ما دارد.

به گفته هاشمی، بهبود کیفیت باورها، به عمیق‌تر شدن اندیشه‌ها می‌انجامد و مدل‌های فکری و رفتاری ما را اصلاح کرده و ارتقا می‌دهد.

وزیر بهداشت، ارتقای کیفیت را تلاشی مستمر برای دستیابی به آسایش بیشتر بشریت ذکر کرد و گفت: با این نگاه، کیفیت یک موضوع انتزاعی نیست، بلکه تداوم حرکتی است که می‌تواند بستری را فراهم سازد تا زندگی امروز افراد، بهتر از دیروزشان باشد.

هاشمی در ادامه افزود: طرح تحول نظام سلامت، نگاه کلانش کیفیت بخشیدن به خدمات بهداشتی و درمانی است، خدماتی که در گذشته به هیچ وجه شایسته ملت بزرگ و شریف ما نبود.

وی با اشاره به اینکه، در اجرای طرح تحول سلامت، گام‌های ابتدایی را برداشته‌ایم و تا رسیدن به اهداف این برنامه فاصله بسیاری داریم، افزود: ما هم مانند شما موانع زیادی را از سر راه برداشته‌ایم و موانعی نیز پیش رو داریم، اما تلاش می‌کنیم با صداقت و درایت و بر اساس برنامه پیش برویم.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، وزیر بهداشت در پایان با اظهار امیدواری از اینکه، هر چه زودتر با نهادینه شده فرهنگ ارتقای کیفیت در تمامی عرصه‌ها به جایگاهی دست یابیم که شایسته نام ایران و ایرانی باشد، خاطرنشان کرد: برپایی این جشنواره را برای شناسایی استعدادها اقدامی مبارک و در خور تقدیر می‌دانم و البته برای رشد و بالندگی این استعدادها باید برنامه مناسبی داشته باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.84238s, 18q