کاهش حمله قلبي در اثر افزايش خواب

۱۳۸۷/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13256
 کاهش حمله قلبي در اثر افزايش خواب
محققان سوئدي با بررسي تعداد حملات قلبي ظرف 20 سال گذشته متوجه شدند، افرادي که يک ساعت خواب بيشتر داشته اند، تعداد حملات قلبي آنها بصورت قابل توجه کاهش داشته است.
به گزارش رسانه هاي آمريکايي، "لوري موسکا" رئيس بخش جلوگيري از بيماريهاي قلبي در بيمارستان "پرسبيترين" در شهر نيويورک گفت: "خواب از طريق مکانيسمهاي متعددي سلامت قلبي عروقي ما را تحت تاثير قرار مي دهد."
وي افزود: "اين اطلاعات نشان مي دهد که خواب نه تنها بر احساس ما اثر مي گذارد، بلکه ممکن است احتمال اين که ما بيماري قلبي پيدا کنيم را نشان دهد."
پزشکان همشيه صحبت از بدترين سکته هاي قلبي در اولين روز کاري هفته مي کردند که آن را به فشارهاي عصبي و افزايش فعاليت نسبت مي دادند، اما به نظر مي رسد که کاهش خواب در روزهاي يکشنبه در کشورهايي که روز يکشنبه را تعطيل مي کنند دليل آن باشد.
ميزان خواب همچنين بر فشار خون، التهاب، لخته شدن خون، قند و کلسترول خون و حتي روي رگهاي بدن اثر مي گذارد.
پزشکان معتقدند خواب کم با مشکلات سلامتي بدن همراه است و بسياري از افرادي که ناچارند در شيفت هاي شب کار کنند, متوسط عمر کوتاه تري دارند.
بدن انسان بطور متوسط يک سوم شبانه روز را صرف خواب مي کند.
هر شش ماه يک بار در بسياري از نقاط جهان ساعت را يک ساعت تغيير مي دهند که منجر به يک ساعت کاهش يا افزايش در خواب مي شود.
دانشمندان سوئدي از اين يک ساعت تغيير براي تحقيقات خود استفاده کرده اند.
پزشکان توصيه مي کنند که با کاهش يک ساعت خواب در فصلي که ساعتها يک ساعت جلو کشيده مي شود بهتر است که از يک ماه قبل هر هفته 15 دقيقه زودتر از خواب بيدار شوند تا دچار استرس ناشي از کم خوابي نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.9091s, 18q