آيين‌نامه تجهيزات پزشكي كشور تصويب شد

۱۳۸۷/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13258
 آيين‌نامه تجهيزات پزشكي كشور تصويب شد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از جامعه دندانسازان ايران، رضا مسايلي؛ مدير كل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت در آيين گشايش «هفدهمين كنگره علمي سالانه پروتز دندان» افزود: در حال حاضر 2 هزار شركت تجهيزات پزشكي و 5 هزار نمايندگي كمپاني‌هاي مختلف در كشور فعاليت مي‌كنند كه تمام اطلاعات مربوط به فعاليت آنان از سوي وزارت بهداشت به ثبت رسيده است.
وي با ابراز رضايت از كيفيت مطلوب تجهيزات پزشكي در كشور اظهار داشت: در حال حاضر عزم وزارت بهداشت به منظور كيفيت محصولات توليد شده داخل كشور است و تا پايان سال 120 گونه از تجهيزات پزشكي توليد داخل در كشور موفق به دريافت گواهي‌نامه‌هاي بين‌المللي و استاندارد اروپا خواهد شد.
مدير كل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت از اقدامات اين وزارتخانه با هدف ايجاد حاشيه امن براي استفاده كنندگان تجهيزات پزشكي نام برد و گفت: به همين منظور 2 ميليون «هولوگرام» به دستور وزارت بهداشت روي تجهيزات پزشكي نصب شده كه اين اقدام به منزله تأييد كيفيت اين محصول از سوي وزارت بهداشت است.
مسايلي با اشاره به برگزاري نمايشگاه‌هاي تجهيزات پزشكي يادآور شد: نمايشگاه‌هاي تجهيزات پزشكي در اين ميان از نظر تعداد بيشتر و از نظر كيفيت مطلوب‌تر از ساير حوزه‌هاي پزشكي است.
وي اضافه كرد: تقويم نمايشگاه‌ها در حوزه مواد و تجهيزات دندانپزشكي از سوي وزارت بهداشت با همكاري انجمن‌ها و تشكل‌هاي مردم نهاد(NGO ) و با هدف برنامه‌ريزي براي سال آينده تنظيم شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.25701s, 18q