توانايي عملکرد ذهني سال‌ها پيش از مرگ رو به افول مي روند

۱۳۸۷/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 13266
توانايي عملکرد ذهني سال‌ها پيش از مرگ رو به افول مي روند
به گزارش سلامت نیوز؛ دکتر والجير تورو لدسون از دانشگاه گوتنبرگ سوئد گفت: اين تغييرات با تغييرات مربوط به مهارت هاي فکري که با افزايش سن پيش مي آيد متفاوت بوده و چيزي که ما دريافتيم وجود يک سري تغييرات سريع در مهارت‌هاي ذهني مردم از سال ها قبل از مرگ است.

سرعت اعمال ادراکي از حدود 15 سال قبل از مرگ رو به زوال رفته و توانايي هاي اعمال ذهني و شفاهي از حدود 5 ، 6 سال قبل از مرگ روند نزولي خود را نشان داده است.

اين يافته ها از مطالعه 288 نفر که جنون و يا تخريب بافت هاي مغزي نداشتند به دست آمده است که اين افراد از سن 70 سالگي تا زمان مرگ تحت بررسي بودند و ميانگين سن مرگ در آنها 84 سال بوده است. همچنين عملکردها و توانايي ها ذهني و مغزي اين افراد 12 مرتبه طي يک دوره 30 سال مورد بررسي قرار گرفته تا از نداشتن جنون در اين افراد اطمينان حاصل شود.

دکتر تورو لدسون گفت: بيماري قلبي عروقي يا تخريب بافت‌هاي مغزي هم مي تواند از جمله عوامل تغيير عملکردهاي مغزي باشد ولي افزايش مشکلات سلامتي و سستي و نحيفي در پيري که اغلب هم به ساکن بودن و غير فعالي فرد منجر مي شود، با کمبود تمرينات ورزشي، تحريکات ذهني سرعت مي يابد.

وي همچنين خاطر نشان کرد: توانايي هاي شفاهي و اعمال ذهني به شدت در فازهاي انتهايي کاهش پيدا مي کرد که اين تنها به علت افزايش سن نمي تواند باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.1473s, 18q