قائم مقام سازمان نظام پرستاری:

معاونت پرستاری زمینه تعدیل حکم شریفی مقدم را فراهم کرد اما ایشان موافقت نکرد

۱۳۹۳/۱۰/۰۷ - ۱۲:۱۸ - کد خبر: 132690
معاونت پرستاری زمینه تعدیل حکم شریفی مقدم را فراهم کرد اما ایشان موافقت نکرد

سلامت نیوز:احمد نجاتیان ، قائم مقام سازمان نظام پرستاری با ارسال یادداشتی به سلامت نیوز ضمن تاکید بر اینکه :«چگونه میشود گفت سازمان نسبت به مسائل پرستاران بی تفاوت است در حالیکه هنگام خشونت بر علیه پرستاران و کتک خوردن پرستاری در گوشه ای از کشور با قدرت وارد شده و از طریق محاکم قضیه را دنیال میکند .» خاطر نشان کرد :«به نظر میرسد یک جریان تند و احساسی با بهره گیری از فضای مجازی در صدد ایجاد تقابل و درگیری در بین این دو صنف میباشد . پرستاران باید هوشیار باشند و صف خود را از کسانی که از این نمد برای خود کلاهی بافته اند جدا سازند هر چند همه ما معتقد به برقراری عدالت در نظام سلامت هستیم و برای پربائی آن تلاش میکنیم.»

به گزارش سلامت نیوز متن کامل این یادداشت در زیر می آید:

در پی درج نظرات یکی از اعضای محترم نظام پرستاری قم در سایت سلامت نیوز با موضوع چرا سازمان نظام پرستاری نتوانسته نگرانی پرستاران را کاهش دهد؟/تبعات بی اعتمادی بین پرستاران و سازمان نظام پرستاری که البته در چند سایت دیگر البته با عناوین دیگر منتشر شده است لازم دیدم به عنوان یکی از کسانی که در چندین سال گذشته همواره از نزدیک در جریان فعالیتهای این نهاد مهم حرفه ای کشور بوده و اکنون نیز وظیفه حمایت از این نهاد مهم را احساس میکنم موارد زیر تقدیم خوانندگان عزیز سایت سلامت نیوز بنمایم:

1-همانطور که نویسنده محترم به درستی به آن اشاره نموده اند سازمان نظام پرستاری آرزوی دیرینه جامعه پرستاری و حاصل اتحاد و یکپارچگی این قشر تاثیر گذار بوده تا نماد هویت حرفه ای پرستاران باشد .اغراق نیست اگر بگوییم تاسیس نظام پرستاری به تنهائی یکی از بزرگترین دستاوردهای حرفه پرستاری در یکصد سال گذشته بوده است که علیرغم جوان بودن آن نسبت به نهادهای مشابه در سطح کشور و بین الملل فعالیتهای برجسته ای را انجام داده که همواره مورد تحسین ناظرین درونی و بیرونی حرفه قرار گرفته است.

2-در ادامه ایشان سوالاتی را مطرح و سپس به آن پاسخ داده اند که به نظر میرسد با کمی دقت و مطالعه در تاریخ و مراجعه به سایت پایگاه اطلاع رسانی سازمان میتوان پاسخهای دقیقتری به این سئوالات و شبهات داد.

ایشان در پاسخ به آنچه به عنوان (عدم توانائی سازمان به کاهش نگرانی های پرستاران بعد از شروع طرح تحول نظام سلامت )و(عدم وجود گفتمان مشترک بین پرستاران و نظام پرستاری ) مطرح نموده اند علت را ((سکوت طولاني سازمان نظام پرستاري بعداز شروع رسمي مرحله اول طرح تحول))و((عدم تمایل سازمان به فعالیت کمیته 6 نفره پیگیری مطالبات پرستاری )) تشخیص داده اند .

ولی اگر بازگشتی به آرشیو اخبار مندرج در سایت داشته باشیم به خوبی درک میشود که نه تنها سازمان انفعالی در این زمینه نداشته بلکه به شدت پیگیر این مسائل بوده که میتوان به نمونه هائی از این فعالیتها اشاره میشود.

در مورد تشکیل کمیته به اصطلاح 6 نفره پیگیری مطالبات هیچ اطلاعی در مورد اینکه افراد تشکیل دهنده آن چه کسانی هستند و با چه مکانیسمی انتخاب شده اند در دسترس نمیباشد .منطق حرفه ای حکم میکند تا زمانی که نهادهای شناسنامه دار و رسمی پرستاری در کشور وجود دارند اصل تشکیل این کمیته ها و اهداف واقعی آن جای سوال دارد.

1- در پی ابلاغ مقام معظم رهبری سازمان نظام پرستاری برای کمک به اجرای سیاست های کلی سلامت اعلام آمادگی کرد19/01/93

2- اولین نشست هم اندیشی معاونت پرستاری با روسا و اعضای هیئت مدیره های نظام پرستاری با حضور وزیر بهداشت /2/93

3- رئیس شورای عالی نظام پرستاری تشریح کرد مزایا و معایب طرح تحول نظام سلامت از نگاه پرستاران27/02/93

4- رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایلام:فشار کاری پرستاران با اجرای طرح تحول سلامت دو برابر شده است25/3/93

5- نامه شورای عالی نظام پرستاری به رئیس جمهوری برای اجرای قانون تعرفه گذاری31/3/93

6- دیدار اعضای شورایعالی نظام پرستاری با وزیر بهداشت 22/5/93

7- و نمونه های بسیاری از جلسات و رایزنی های جدی که به دلایل کاری رسانه ای نشد.

در مورد تشکیل کمیته به اصطلاح 6 نفره پیگیری مطالبات این موضوع هیچگاه به سازمان اعلام نشده و هیچ اطلاعی در مورد اینکه افراد تشکیل دهنده آن چه کسانی هستند و با چه مکانیسمی انتخاب شده اند و جایگاه حقوقی آنها چیست در دسترس نمیباشد .منطق حرفه ای حکم میکند تا زمانی که نهادهای شناسنامه دار و رسمی پرستاری مثل انجمنها و احزاب در کشور وجود دارند اصل تشکیل این کمیته ها و اهداف واقعی آن جای سوال دارد.

3-منش سازمان همواره در پیگیری مطالبات پرستاران اجرای مرحله ای بوده و هیچگاه آخرین فعالیت را اول انجام نمیدهد در این موضوع نیز سازمان قبل از صدور هرگونه بیانیه و مواضع نسبتا تند همواره روش کفتگو در بالاترین سطح را انجام داده است.با توجه با رضایت نسبی علما ،مردم ، مقامات کشور و نمایندگان مجلس با مرحله اول طرح تحول اصولا مخالفت با اجرای طرح ذهنیتهای مخالفت سیاسی را ایجاد میکرد که سازمان همواره از آن پرهیز کرده است.

4- در رابطه با ادعای فاصله گرفتن سازمان از بدنه پرستاری به دلیل آنچه مصاحبه هاي مسئولين سازمان و نفي غير مستقيم مطالب مطرح شده توسط دبير کل خانه پرستار (موضوع نگراني از مهاجرت پرستاران به ساير کشور ها ) مطرح شده به اطلاع میرساند سازمان با عنایت به جایگاه رسمی خود در تایید صلاحیت حرفه ای پرستاران برای فعالیت در خارج از کشور دارای دقیقترین آمار از روند مهاجرت پرستاران به خارج از کشور است .

این آمار بعد از اجرای طرح تحول تغییر معنی داری نکرده است هرچند در مقاطعی از زمانها به دلایل مختلف از جمله پذیرش بیشتر کشور های هدف و تغییرات فصلی در آن و همچنین روندهای اجتماعی کشور شاهد افت و خیزهائی بوده ایم اما با اینحال تاثیر کاهش جذابیت های شغلی در کشور و فرصتهای بهتر در خارج از کشور به عنوان یک عامل محرک مهاجرت به هیچ عنوان قابل انکار نیست. در این مورد سازمان با ارائه گزارشهای رسمی سالیانه برای اطلاع پرستاران و مسئولین و یا در مواقع ضروری به عنوان گزارش ویژه برای مقامات اقدام به ارائه تحلیلهای خود نموده است ولی بزرگنمائی موضوع را نمی پسندد.

5-در ارتباط با موارد مطرح شده در مورد حمایت سازمان از پرستاران با نگاهی به گذشته در میابیم این سازمان با حساسیت ویزه ای مسائل حقوقی پرستاران را پیگیری نموده و حضور دو وکیل پایه یک دادگستری بطور مداوم در سازمان و مداخلات در امور رسیدگی به دعاوی ، حرمت شکنی علیه پرستاران که به دلایل کاملا حرفه ای دچار مشکل شده اند از فعالیتهای سازمان است .چگونه میشود گفت سازمان نسبت به مسائل پرستاران بی تفاوت است در حالیکه هنگام خشونت بر علیه پرستاران و کتک خوردن پرستاری در گوشه ای از کشور با قدرت وارد شده و از طریق محاکم قضیه را دنیال میکند .

بعضی از این پیگیریها علنی شده و بعضی (مثل شکایت از دستگاهی که پرستاری را خلاف رویه و بدون دلیل جلب و بازداشت کرده بود ) بطور غیر علنی پیگیری شده چون عملا ایجاد سرو صدای رسانه ای گاهی به ضرر روند پیگیری قانونی بوده است.

در مورد ذکر شده در مطلب آقای قربانی مربوط به آقای شریفی مقدم نیز علیرغم اینکه این نوع فعالیتها مثل تجمع در بیمارستان و شعار دادن در محیط کار به دلیل حرمت بیمارستان و ایجاد نگرانی در بیماران و همراهان مورد تایید سازمان نبوده و این موضوع در جلسات عمومی و خصوصی به اطلاع ایشان رسیده بود، سازمان تلاشهای خود را جهت حل مسئله انجام داده است که با دلایل خاص و برای نتیجه گرفتن واقعی رسانه ای نشده است.

ادامه ماجراهای بیمارستان امام به دلایل نامعلوم منجر به صدور حکم آقای شریفی مقدم شد .بعد از جلسه مشترک مدیران پرستاری با وزیر بهداشت زمینه تعدیل حکم با پیگیری مستقیم معاونت پرستاری فراهم شد و این مسئله از طریق دوستان به اطلاع ایشان رسانده شد ولی باز هم به دلایل نامعلوم مورد موافقت ایشان قرار نگرفت .

ایجاد زمینه گفتمان رودررو با وزیر بهداشت در جلسه شورایعالی و بیان نظرات از سوی ایشان و رفتار اخلاق مدارانه وزیر اولین مرحله پیگیری برای حل این مسئله بود بطوری که آقای شریفی مقدم در پایان جلسه دقایقی را بطور اختصاصی با وزیر صحبت کردند و خوشحال جلسه را ترک کردند.اما ادامه ماجراهای بیمارستان امام به دلایل نامعلوم منجر به صدور حکم شد که سازمان با ماموریت دادن به وکلای سازمان برای پیگیری موضوع وظیفه خود را انجام داد.با ادامه این روند بعد از جلسه مشترک مدیران پرستاری با وزیر بهداشت زمینه تعدیل حکم با پیگیری مستقیم معاونت پرستاری فراهم شد و این مسئله از طریق دوستان به اطلاع ایشان رسانده شد ولی باز هم به دلایل نامعلوم مورد موافقت ایشان قرار نگرفت .

6-در مورد اطلاع رسانی به جامعه پرستاری، با قبول وجود این نقیصه که به دلیل هزینه بر بودن چاپ مجله و عدم استفاده عموم پرستاران از فضای مجازی برای به روز رسانی اطلاعات خود از وضعیت پرستاری کشور و فعالیتهای انجام شده میباشد انتظار میرود اعضای نخبه جامعه پرستاری و هیات مدیره های نظام پرستاری که دسترسی به این امکانات را دارند در بازنشر اطلاعات به جامعه نقش اساسی خود را ایفا نمایند .

7-به نظر اینجانب با توجه به نتایج در حال اعلام مثل افزایش بی سابقه کارانه پرستاران و اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که نتیجه پیگیریهای منطقی ،قانونی و در شان جامعه پرستاری توسط نظام پرستاری است انتظار از این سازمان برای برپائی تجمعات پشتوانه قوی استدلالی ندارد.

8-در طول تاریخ همواره پرستاران و پزشکان در کنار هم امر مراقبت و درمان را مدیریت کرده اند ولی به نظر میرسد یک جریان تند و احساسی با بهره گیری از فضای مجازی در صدد ایجاد تقابل و درگیری در بین این دو صنف میباشد گویا خود اینها دوستان پزشک و یا پرستار ندارند و نمیدانند دوستانه ترین رابطه ها در محیط کاری در بین این دو گروه است.پرستاران باید هوشیار باشند و صف خود را از کسانی که از این نمد برای خود کلاهی بافته اندجدا سازند هر چند همه ما معتقد به برقراری عدالت در نظام سلامت هستیم و برای پربائی آن تلاش میکنیم.

والسلام

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
بی
آخه نوابغ وقتی خوتون با خودتون درگیرید ،حتما دنبال قهرمان می گردید حق شما رو بگیره .
نرگس
درجواب زینب خانم من هم متاسفم.اگر حتی پرستار هم نباشین انسان که هستین هیچ کس حقی نداره برای بالا بردن صداش برای دیگری.هیچکس حق نداره ب انسانی توهین کنه چه برسه ب ضربو شتم.مناسفم ک شما نه به عنوان پرستار به عنوان یک انسان هم متوجه ی این قضیه نیستین.اون پزشک هم اگر وجدان داشتن متوجه میشدن که با لباس بیرون توی اتاق عمل رفتن برای بیمار اچقدر بی وجدانیه.حالا از هرچیزی ناراحت بودن حتی اگه اخراجم شده باشن حتی هراتفاق بدتر دیگه هیچ حقی برای کارشون نداشتن
فريده
سلام به همه همكاران محترم پرستارم
خانوم زينب!!
اينجا يكسري پرستار محترم با قائم مقام نظام پرستاري گفت وگو ميكنن پس كسي كه از انسانيت و حقوق انساني سر در نمياره حق نظر دادن تو اين وبسايت رو نداره و اينجا واسه نظر وقيحانه ش جايي نيست!!
همكارانم؟ حقمون رو ميگيريم! خدا نميتونه ببينه منو شما چقد زحمت ميكشيم ولي حق ميليونيمون ميره تو جيب يكي ديگه و راحت جلوي ما جولان ميده! وزير بهداشت فقط 2 هفته از مهلتش مونده! ما سر جنگ نداريم فقط حق خودمون رو ميخوايم!
درپاسخ به زینب
واقعا برای شما متاسفم شک ندارم که ازصنف پرستاری نیستید یا وجدان کاری ندارید در هرصورت نبایستی یک پزشک دست به ضرب وشتم یه همکار خانم بزند واقعا باید برای جامعه پزشکی افسوس خورد این افراد نباید جایی دراین صنف داشته باشند نمی شود که برای تحقق خواسته های خود دیگران را زیر کتک گرفت خواهشمندم پروانه طبابت این پزشک راباطل کنید...
علی
با سلام متأسفم که مسئولین پرستاری هنوز از حقوق خود و پرستاران بخوبی آگاه نیستند. در شرایطی که با اجرای طرح تحول و ایجاد شکاف طبقاتی شدید بین پزشکان و پرسنل نوعی برده داری نوین در حال اجراست لیکن عده ای دلخوش به افزایش به ظاهر فوق العاده پرستاری هستند و از درک تفاوت فاحش دریافتی پزشکان و پرسنل غافلند امیدوارم خداوند به همه دیده بصیر عطا کند .
پرستار مشهدی
جناب آقای نجاتیان واعضاء محترم شورای عالی نظام پرستاری!!!!!!!به نظرم شما افزایش بی سابقه کارانه ها چقدر بوده است؟100یا200 ویا300. آیا قیمت پرستاری همین قدر است. متاسفم ابتدا برای خودم که در انتخابم اشتباه کرده ام ثانیا برای شما که به جای اینکه مدافع جامعه پرستاری باشید تبدیل به سخنگوی وزیر شده اید
جناب نجاتیان عزیز در این بین اگر کلاهی بافته شده باشد قطعا برسر شما وامثال شما قرار خواهد گرفت زیرا من بعنوان یک پرستار هرچه در این سالها مشاهده کرده ام برداشتن کلاه. پرستارآن بوده است!
برادر عزیز ظاهرا هیچ کدامتان منظور پرستاران معترض(به قول وزیر پزشکان صد نفر)را نمی فهمید ما می گوییم "نراست شما می گویید بدوش" نهایتا خدمتتان عرض می کنم مارا به خیر تو امید نیست شر مرسان
وعده همکاران پرستاری در روز پرستار
مهدیه
من شک دارم زینب خانم پرستار و یا از کادر درمان باشن که بجای حمایت از همکار خود در برابر این رفتار وحشیانه پزشک به اصطلاح نخبه بیان تو سایت و اینطور صحبت کنن!! ما پرستاران ایران زمین. عمل وحشیانه و به دور از انسانیت پزشک خاطی و تمام کسانیکه از وی.حمایت میکنن را محکوم میکنیم و خواستار برخورد قانونی با وی هستیم تا هیچ پزشکی جرات چنین بی احترامی هایی به قشر پرستاری به خود ندهند! اینها همه چرندیات هست قانون قانونه چون بیمارستان امکانات رو برای اتاق عمل فراهم نکرده این دلیل نمیشه که پزشکی قانون رو زیر پا بذاره بگه پس منم با کت وشلوار وکفش میام تو اتاق عمل تا ریسک عفونت بیمار بالا بره! اون بیمار بیچاره چه گناهی کرده که همچین پزشکی بیاد سهل انگاری کنه؟؟ میخواد با بیمار لج کنه؟؟ پس وجدان چی، این.پزشک نخبه وجدان نداره؟ زینب خانم اگه شما توی همان بیمارستان هستید ظاهرا با اون سوپروایزر خصومت دارین، واسه شما و خیانت تون به قشر پرستاری واقعا متاسفم
زینب
به نظر من سوپروایزر یزد از اون ادمهای بادمجون دور قاب چین واسه رییس بیمارستان بوده اون پزشک ارولوؤی ادم با وجدانی بوده که نسبت به عدم اهمیت رییس بیمارستان به موضوع جدا بودن اتاق عمل پیوند عصبانی بوده وسوپروایزر هم واسه خود شیرینی واسه رییس بیمارستان بیشتر پزشک واژیته کرده
نسیم
نه عزیزم نظرت کاملا اشتباهه ایشان به عنوان سوپروایزر وظایفی داره میخوام بدونم اگه یه پرستار این کار رو میکرد باز هم همین حرف رو میزنید یا کارشناس کنترل عفونت میشدید و از بی مسئولیتی اون پرستار حرف میزنید یا شاید میکروب های لباس نخبگان هم مثل بقیه چیزهایی فرق داره؟؟؟؟
کوهکن
جانا سخن اززبان وزیرمامیگویی. مانده ام که بدانم شما پرستارید یا مشاوروزیرمحترم. عزیزمن تواگر داری درجهت حمایت ازحقوق پرستاری گام برمیداری بگو ببینم چرا صبح تا شب من دارم تمام کارهایی که طبق قانون بایدپزشک انجام دهد را من انجام میدهم وپولش به جیب پزشک میرود. متاسفم. واقعا متاسفم. زهری که ازیک دوست مثل شمابه جامعه پرستاری میرسد توسط هزاروزیر نیزنمیرسد.
جواد
آقای محترم تقاضای ما اجرای بی قید و شرط تعرفه هاست درضمن این چه نظامیه که مردم فقط باید از پرستارش راضی باشن تا به پرستار پول و حقالزحمه اش رو بدن اما رضایتشون از پزشک ملاک نیس دیگه؟! چرا؟! مگه پزشکان معصومند یا علم لدنی دارن؟؟؟
کسری
رفتاراخلاق مدارانهء .....?!
دلایل.... نامعلوم?!
عدم پذیرفتن دبیرخانه پرستار ...نامعلوم?!
نحوه انتخاب هیئت شش نفره پیگیری مطالبات پرستاری نا معلوم?!!!
بزرگنمایی مهاجرت پرستاران?!!!!
پس چی برای شما معلومه?!!!!
چرا چشمهامون رو به روی حقایق باز نمیکنیم?!!!
گمنام
   تاريخ: 1393/02/27 ساعت خبر: 10:44 ق.ظ


رئیس شورای عالی نظام پرستاری تشریح کرد
مزایا و معایب طرح تحول نظام سلامت از نگاه پرستاران
رئیس شورای عالی نظام پرستاری مزایا و معایب طرح تحول در نظام سلامت را از نگاه جامعه پرستاری تشریح کرد.

.
رئیس شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به تشکیل کمیته پیگیری 11 نفره در نظام پرستاری، گفت: این کمیته متشکل از ریاست کل سازمان نظام پرستاری، اعضای هیئت رئیسه شورای عالی نظام پرستاری (4 نفر) و 6 نفر از روسای هیئت مدیره های استانها به نمایندگی از سایر هیئت مدیره های نظام پرستاری شامل استانهای همدان، مشهد، سنندج، تهران، قم و ارومیه است.
جعفری خاطر نشان کرد: این کمیته جهت پیگیری مشکلات طرح تحول نظام سلامت تشکیل می شود و موظف است، مستمراً گزارشات مربوطه را به مسئولان گزارش کرده و به اطلاع پرستاران کشور برساند.
پایان خبر
کد: 7079
عابدینی
* پرستاران هم وقت و حوصله شرکت در تجمعات اعتراضی را ندارند اما وقتی خبری از اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیست چگونه پشت سر هم ادعا میکنید که قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اجرا میشود ؟
* * آیا بیش از هفت سال گذشت زمان برای نتیجه گیری پیگیریها به سبک و مطابق میل آقایان حاکم بر نظام پرستاری برای اجرای قانون بر زمین مانده تعرفه گذاری خدمات پرستاری کافی نبوده و نیست ؟
* * * افزایش کارانه با فرمولی که شکاف پرداختی پزشک و پرستار را بیش از پیش افزایش میدهد مورد اعتراض پرستاران است . پرستاران خواهان در نظر گرفتن نرم رایجی از تفاوت دریافتی بین و پزشک و پرستار مطابق آنچه در کشورهای مختلف جهان رایج میباشند بوده و غیرقابل مقایسه بودن پزشک و پرستار را به همان دلیل که همه جای دنیا معیار مقایسه ای وجود دارد قبول نمیکنند و بدان اعتراض دارند.
parasar
با عرض سلام
یه سوال که همیشه وجود داشته، چرا سایت نظام پرستاری هیچ وقت نظرات خوانندگان رو نمایش نمیده؟
پرستار
قابل توجه جناب قائم مقام محترم که انشاء الله در سایه بذل توجهات وزیر و معاون محترم پرستاری به سمت مدیرکلی چیزی منصوب می شوید :
1- خواسته همکاران پرستار اجرای بی قید و شرط قانون تعرفه گذاری است که شما در همراهی با وزارت منفعت طلب پزشکان انرا به نظام مبتنی بر عملکرد و رعایت اخلاق و ... تنزل دادید
2- درحالیکه دغدغه جامعه پرستاری عدم اجرای قانون تعرفه گذاری برای 7 سال بود شما دغدغه سازمان و معاون پرستاری تعیین لباس فرم پرستاران بود
3- در اوج ناراضیتی بدنه پرستاری از وزارت بهداشت و شخص وزیر در اقدامی نابخردانه و تملق امیز لوح سپاس جامعه پرستاری رابه وزیر اهدا کردید .
4 - درخصوص اقای شریفی مقدم در حالیکه ایشان در دادگاه تبرئه شده بودند و ازطرفی ایشان عهده دار وظیفه حقوقی شما شده بودند بجای حمایت و اعلام بیگناهی ایشان سعی در تعدیل حکم کرده اید یعنی شما نیز در همراهی با جمعیت 7 درصدی ایشان را محکوم کرده اید
5- با توجه به اینکه می دانستید خواسته بدنه پرستاری تجمع بود در زور قبل از ان با صدور چندین بار پیامک سعی شدید سدی باشید در برابر حرکت حق خواهی همکارانتان البته انهم با هزینه ای از جیب همان پرستاران .
6- سکوت سازمان بعنوان ارگان رسمی پرستاران درخصوص توهینهای جناب وزیر و همکارانشان و همچنین به تمسخر گرفتن حرکت اعتراضی پرستاران را چگونه توجیه می کنید شاید اینهم در راستای همان انقلابی است که انرا عنوان کرده اید
7-در خصوص حرکتی که جهت همکار یزد انجام داده اید تنها می توان گفت اگر حرکتی هم انجام شده وظیفه صنفیتان بوده که اگر در قبال حرکتهای قبلی اقدام موثری انجام داده بودید امروز این حرکت اتفاق نیفتاده بود .
8- اعتراضات جامعه پرستاری به عملکرد نظام پرستاری مثنوی 70 من کاغذ است که با بررسی کامنتهای اخبار منتشره می توانید ببینید
9- شما اینقدر داعیه دفاع از حقوق پرستاران را دارید با توجه به اینکه بارها افزایش حقوق پرستاران از سوی وزیر و معاونانش در رسانه ها اعلام شده رسما عاعلام کنید ازابتدای سال تاکنون چند بار و به چه میزان گفته شده حقوق پرستاران زیاد شده و در واقعیت این میزان به چه مقدار بوده ایا جز 180 هزار تومانی که بر اساس قانون مدیریت کشوری پرداخت شده مقدار دیگری افزایش یافته است
10- در پایان ضمن احترام به تمام پیشکسوتان اگر توان پیگیری مطالبات به حق جامعه پرستاری را ندارید و نمی توانید از حقو.ق این افراد دفاع کنید بهتر است بروید درهمان پاوینهائی که بعنوان دستاورد شعارش را می دهید بخوابید و بدانید پرستاران شمار فراموش نمی کنند
پرستار
در پاسخ به نویسنده محترم پرستار 2 باید بگویم
من تاریخ پرستاری از جناب اقای حسن پور اموخته ام همان استادی که تو شاید نامش را نشنیده باشی همان کس که راهروهای مجلس را برای تصویب قانون نظام پرستاری روزها و ماهها و ساعتها پیموده بود صدق این ادعا هم خوب جناب میرزا هستند اگر شما مدافع ایشان هستید سراغ استاد حسن پور را از ایشان بگیرید
درضمن اگر حتی به قول شما ان زمان در دبیرستان درس املا می کرده ام امروز درس حق خواهی پس می دهم نه تملق و چاپلوسی
پرستار 2
دوست گرامی
تا حالا کجا بودی ؟اونوقت که نظام پرستاری داشت تو مجلس قانون تعرفه گذاری رو تصویب میکرد شما احتمالا در دبیرستان درس میخوندی و نمیدونستی تعرفه با کدوم( ت )نوشته میشه حالا شدی دایه مهربونتر از مادر؟؟؟
خواهش میکنم اگه احتمالا پرستارید برید از بزرگتراتون تاریخ پرستاری این مملکت رو بپرسید که از کجا به کجا رسیده ایم.احساسی صحبت میکنید .ما پرستارا ضمن بعضی انتقادا به نظام پرستاری حرمت خودمون و سازمانمونو نگه میداریم .شاید هم دست به دست وزارت بهداشت برای حذف جریان قدرتمند در نظام اقدام میکنید ماموریت مبارکیست
پرستار 2
دوست گرامی
تا حالا کجا بودی ؟اونوقت که نظام پرستاری داشت تو مجلس قانون تعرفه گذاری رو تصویب میکرد شما احتمالا در دبیرستان درس میخوندی و نمیدونستی تعرفه با کدوم( ت )نوشته میشه حالا شدی دایه مهربونتر از مادر؟؟؟
خواهش میکنم اگه احتمالا پرستارید برید از بزرگتراتون تاریخ پرستاری این مملکت رو بپرسید که از کجا به کجا رسیده ایم.احساسی صحبت میکنید .ما پرستارا ضمن بعضی انتقادا به نظام پرستاری حرمت خودمون و سازمانمونو نگه میداریم .شاید هم دست به دست وزارت بهداشت برای حذف جریان قدرتمند در نظام اقدام میکنید ماموریت مبارکیست
نسیم
اونقدر این افزایش حقوق و کارانه را بزرگنمایی کردند که همه از ما متوقع تر شدند دیروز مریضی بهم گفت در مقایسه با اون پول ها و حقوق هایی که شما میگیرید سختی کارتان چیزی نیست. اش نخورده و دهن سوخته
عابدینی
تاکنون هیچ گونه افزایش دریافتی مختص پرستاران اتفاق نیفتاده است . بارها بنام پرستاران تیتر زده شده اما هیچ افزایشی مختص پرستاران نبوده است . یادتان هست حق جذب اعضای غیر هیئت علمی بنام حق جذب پرستاران نام گرفت در حالی که کلیه کارکنان غیر هیئت علمی را شامل میشد؟ الان هم فوق العاده شغل مختص پرستاران نیست و طبق مصوبه هیئت وزیران بوده است و دستگاههای مختلف را شامل میشود.
2.17991s, 34q