دود اختلافات در اجراي طرح پزشك خانواده به چشم مردم مي‌رود

۱۳۸۷/۰۸/۱۲ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 13274
 دود اختلافات در اجراي طرح پزشك خانواده به چشم مردم مي‌رود
حسن امين‌لو در گفت‌و‌گو با فارس در پاسخ به اين پرسش كه آيا گروهي قدرتمند وجود دارند كه تلاش مي‌كنند جلوي اجراي طرح پزشك خانواده را بگيرند، افزود: نه ما اين بدبيني را نداريم‌ اما ديدگاه‌ها بين وزارت بهداشت و رفاه فرق مي‌كند، در دستگاه وزارت رفاه كساني هستند كه معتقدند از مسير مورد نظر ‌آن‌ها طرح پزشك خانواده به نتيجه مي‌رسد، در وزارت بهداشت هم با سابقه 100 ساله كارشناساني نشسته‌اند و از نظر علمي مسير خاص خودشان را ارائه مي‌كنند.
وي ادامه داد: نظرات وزارت بهداشت كاملاً بر اساس تعاريف علمي و مستند است با اين حال اختلاف ديدگاه بين اين دو وزارتخانه باعث شده كه اين طرح در زمان مقرر به نتيجه دلخواه نرسد و هنوز مردم شيريني اجراي آن را نچشيده‌اند و در نهايت دود آن به چشم مردم رفته است.
وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا نمي‌شود با جلسات كارشناسي مشترك اختلافات را حل كرد، گفت: اگر مي‌شد كه تا حالا حل شده بود،‌ 3 سال است به طور مرتب جلسه كارشناسي و مديريتي درباره پزشك خانواده بين دو وزارتخانه مي‌گذارند، هيچ فايده‌اي نداشته است، بعد از چند ساعت كه جلسه تمام مي‌شود، هر كس مي‌رود و كار خودش را انجام مي‌دهد.
امين‌لو افزود: البته اميدواريم با تصويب قانون جامع نظام سلامت در مجلس و مشخص شدن متولي واحد امور سلامت در كشور اين مشكلات حل شود، بالاخره اگر قانوني باشد كه مشخص كند چه كسي تصميم گيرنده است، همه بايد مطيع قانون باشند.
وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا اين تصور درست است كه گروهي از پزشكان متخصص از بيم اين كه با اجراي طرح پزشك خانواده بيماران و مشتريان آن‌ها كم مي‌شود، جلوي اجراي اين طرح را در شهرها گرفته‌اند، گفت: ان‌شاء‌الله كه اين طور نباشد، ما كه جزء آن دسته نيستيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.96093s, 18q