یادداشت عضو شورایعالی نظام پزشکی خطاب به وزیر بهداشت:

با خدشه دار کردن جامعه پزشکی، از مسؤوليت دولت و سازمانهاى بيمه گر نکاهید

۱۳۹۳/۱۰/۰۸ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 132811
با خدشه دار کردن جامعه پزشکی، از مسؤوليت دولت و سازمانهاى بيمه گر نکاهید

سلامت نیوز:دكتر نويد ناصرى متخصص ارتودنسى و عضو شورايعالى نظام پزشكى كشور طی یادداشتی که خطاب به وزیر بهداشت با بیان اینکه :«بحث درآمدهاى ميلياردى اين جامعه، چماقى شده است كه بر سر تك تك افراد اين جامعه نه چندان مرفه و حتى فقير وارد مى آيد. » افزود :«از بين بردن و خدشه دار كردن شأن جامعه پزشكى نه تنها تغييرى در ميزان رفاه اجتماعى مردم بوجود نمى آورد بلكه از مسؤوليت دولت و سازمانهاى بيمه گر در خدمت رسانى صحيح به مردم نيز چيزى نمى كاهد و صرفاً با تغيير آدرس صحيح به مردم جهت پيگيرى مطالبات عدالت جويانه خود، فقط ايشان را در مقابل و مواجهه با جامعه پزشكى قرار مى دهد.»
به گزارش سلامت نیوز متن کامل این یادداشت در زیر می آید :

حضور مقام محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى - جناب آقاى دكتر هاشمى

با سلام و احترام
"نبايد به زير ميزي و رو ميزي و اين قبيل بحث ها دامن زد." (مقام معظم رهبري 6/8/1392) در زمانى نه چندان دور، ارزش و اعتبار و احترام اجتماعى حكيمان و پزشكان و حتى تمامى مشاغل پيراپزشكى آن زمان و حتى آمپول زن ها ى قديمى و ... جايگاه بسيار ويژه اى داشت كه با اظهار تأسف بايد اذعان كرد در حال حاضر فقط در حسرت آن احترام ها وتكريم ها بايد باشيم. افسوس...جای بسی تأمل است که چرا بازار خوار و خفيف كردن جامعه پزشکی کشور که یکی از کوتاهترین دیوارها را در بین تمامی جمعیت ها و اقشار و اصناف در کشور داراست، داغ شده است؟

جامعه اي كه در طي چند ساله اخير و در انواع و اقسام بحرانهاي اقتصادي كشور كه به كام اكثر مشاغل آزاد مختلف مي شد و سودهاي هنگفتي ناشي از تورم بى رويه و بازار بي ثبات ارز، طلا، مسكن و ... نصيبشان مي شد، بي بهره ماندند و فقط با مشكلات روزافزون ناشى از تورم لجام گسيخته دست و پنجه نرم مي كردند و دم نمي زدند و نمي زنند. جامعه اي كه آنان نيزهمانند اقشار فقير شده بدنبال تحريمها و اختلاس هاى نجومى، روز به روز درمسير فقر بيشتر و كاهش شديد سطح تمكن مالي ( به نسبت سالهاي گذشته) سوق داده شدند و از سوي ديگرانتظارات مردم نيازمند از آنان نيز هر روز بيشتر و بيشتر ميشد و مى شود و به عبارتى جوركش دولتهاى اخير و در واقع كليت نظام در تخصيص يارانه سلامت به مردم بودند و هستند آنهم از جيب خودشان.


بايد اذعان داشت كه جامعه پزشكي كشور به هیچ عنوان مسئول، پاسخگو یا جورکش نتايج اقتصادي حاصله از موضع گيرى ها و تحريمهاى دهه اخیر نیست و نباید باشد كه خود رنج ديده اين شرايط است.

در شرایطی که طى دهه گذشته بي ثباتي چشمگيري در اقتصاد کشور رخ داده است، در توان و وظيفه جامعه پزشکی کشور نیست که جور تمام نابسامانى هاى اخير را کشیده، تاوان اقتصادى، اجتماعى و رفاهى آن را پرداخت نمایند.

متأسفانه ديد حاكم بر جامعه در مورد پزشكان و جامعه پزشكى، برخوردارى از رفاه كامل اقتصادى و اجتماعى است. البته ايكاش اينگونه بود ولى نه تنها براى جامعه پزشكى بلكه براى تمام اقشار صبور و لايق اين مرز و بوم.

جامعه پزشكي كشور به هیچ عنوان مسئول، پاسخگو یا جورکش نتايج اقتصادي حاصله از موضع گيرى ها و تحريمهاى دهه اخیر نیست و نباید باشد كه خود رنج ديده اين شرايط است.بحث درآمدهاى ميلياردى اين جامعه، چماقى شده است كه بر سر تك تك افراد اين جامعه نه چندان مرفه و حتى فقير( بدليل طولانى بودن دوره هاى دانشجويى و تخصصى و فوق تخصصى و سالهاى طولانى در گذراندن طرح و تعهدات اجبارى دولتى و بالا بودن سن اين قشر در زمان خروج از دوره هاى علم اندوزى و ورود به عرصه خدمت رسانى به جامعه) وارد مى آيد.

چرا چشمها را نمى شوييم و آن جور كه بايد نگاه كنيم، نمى كنيم؟نبايد از زمره مشكلات بنيادين اين جامعه زجر ديده جهادگر در عرصه سلامت بخشى، اين موضوع نيز ناديده گرفته شود كه به نسبت ساير رشته هاى تحصيلى دانشگاهى و ساير مشاغل، شاهد به تعويق افتادن تمامى مراحل طبيعى زندگى و حقوق اوليه زندگى اجتماعى از جمله ثبات اقتصادى حداقلى، ازدواج و صاحب فرزند شدن و ... به علت شرايط حاكم بر رشته هاى پزشكى مى باشيم.

از بين بردن و خدشه دار كردن شأن، جايگاه اجتماعى و موقعيت ممتاز پزشكان و جامعه پزشكى همان بس كه انواع بى حرمتى ها با ذكر القابى ناپسند توسط قلم به دستان نو ظهور با انواع ژستهاى فرهيختگى و مبادرت به نشر اين موارد در جرايد و پرداختن به مباحث سخيف بررسى ميزان درآمدهاى نجومى پزشكان و تأثير درآمد پزشكان در نقض عدالت اجتماعى در رسانه ملى و مطرح نمودن موضوع كذب درآمدهاى ماهانه ميلياردى پزشكان ( البته ريال نه، تومان )در رسانه ها، نه تنها تغييرى در ميزان رفاه اجتماعى مردم بوجود نمى آورد بلكه از مسؤوليت دولت و سازمانهاى بيمه گر در خدمت رسانى صحيح به مردم نيز چيزى نمى كاهد و صرفاً با تغيير آدرس صحيح به مردم جهت پيگيرى مطالبات عدالت جويانه خود، فقط ايشان را در مقابل و مواجهه با جامعه پزشكى قرار مى دهد و نتيجه نهايى اين سياستها، وارد ساختن خدشه اى عظيم به تمامى تلاشهاى هزاران ساله پزشكانى چون بو على سينا و ساير بزرگان اين مرز و بوم در تكريم و تقديس پزشك و جامعه پزشكى است.

در سناريوى مواجه ساختن مردم با پزشكان و جامعه پزشكى و توجيه اين امر كه ميزان پرداخت از جيب مردم به دليل زياده خواهى پزشكان و جامعه پزشكى است، نه تنها اعتماد ذاتى مردم - كه پيش نياز و ضرورت رابطه بين بيمار و جامعه پزشكى و لازمه خودواسپارى بيمار و همراهانش به دست پزشك است- از اين قشر زايل نموده است بلكه خود نتايج هولناكى بدنبال داشته و تبعات درازمدت به مراتب نا ميمونى را در كل جامعه به جاى مى گذارد.


نبايد فراموش كرد که احساس عدم اعتماد و اطمینان مردم یک سرزمین از جامعه پزشکی، نتایجي به مراتب دهشت بارتر از حس عدم اطمینان و اعتماد همان مردم از تمامی اصناف، گروه ها، مشاغل و حتی مبلغان دینی و مذهبی و روحانيون آن سرزمین به دنبال دارد.


بى شك اگر فرزندان برومند و بدون اغراق باهوش اين مرز و بوم از ابتدا مى دانستند كه در آينده و پس از سپرى نمودن سختيهاى دوران جنگ تحميلى و مشكلات دوران سازندگى و تحمل صبورانه دشواريهاى فراوان دوران تحصيل در رشته هاى مختلف پزشكى در آينده اى نه چندان دور با عناوين سخيف چاقو بدستان زير ميز بگير، سپيدپوشان يقه سفيد و ... خوانده مى شوند و كم كم به عنوان قطاع الطريق مسير سلامت مردم لقب مى يابند، چنين راهى را در پيش نگرفته و قطعاً بدنبال مشاغلى آبرومند-البته از نگاه جامعه امروزى- مى رفتند و در تيررس تهاجمات ناشى از بد اخلاقى هاى رايج در جامعه قرار نمى گرفتند.

چرا باید تقدس پزشک را زیر سوال برد؟ چرا باید با مطرح کردن مسائل سخیف و دروغين - و احياناً انگشت شمار- مال اندوزي پزشكان، شأن و منزلت و کرامت جامعه پزشکی را تخریب کرد؟ مگر جز اينست كه همین جامعه پزشکی كشور در هنگام تولد تک تک موالید این سرزمین، نجات بخش جان مادران و فرزاندان این آب و خاک هستند؟مگر معتقد نیستیم جان بخشیدن از ویژگی های باریتعالی است و جان دوباره بخشیدن نیز در همان راستای کبریایی قرار دارد؟

نبايد فراموش كرد که احساس عدم اعتماد و اطمینان مردم یک سرزمین از جامعه پزشکی، نتایجي به مراتب دهشت بارتر از حس عدم اطمینان و اعتماد همان مردم از تمامی اصناف، گروه ها، مشاغل و حتی مبلغان دینی و مذهبی و روحانيون آن سرزمین به دنبال دارد.


توجه حضرتعالى را به فرازهايى از بیانات و منويات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضاء شورایعالی سازمان نظام پزشکی کشور در تاریخ 6/8/92 جلب مى نمايم:
"در تنظيم سلامت جامعه دو طرف داريم: يكي مردم و يكي پزشكان. هريك حقوقي دارند ولي بايد حقوق صنفي پزشك در درجه اول ديده شود.نظام پزشكي حلقه واسط بين مردم و پزشكان است كه بايد به اين دو نكته توجه كند:

- رعايت حال مردم و تنظيم وضعيت پزشكي كشور براي رسيدن مردم به آرزوهاي سلامت خودشان

- تقدس پزشك. قداست و طهارت بايد در آن احساس شود تا اطمينان مردم حاصل شود.

نبايد به زير ميزي و رو ميزي و از اين قبيل بحث ها دامن زد. در همه صنفها و لباسها افراد متخلفي هستند اما نبايد با درشت نمايي اين تخلفات، اطمينان مردم را از بين ببريم."

همانطور كه ملاحظه مى فرماييد در بیانات گهربار فوق موضوع قداست، کرامت و طهارت پزشک و جامعه پزشکی و لزوم تقدیس و تکریم آنان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است که متاسفانه در برخوردهای مشاهده شده در چند ماهه اخیر در دستگاه های مختلف، تمامی تلاش ها در جهت تخریب و بی اعتماد سازی مردم از پزشک و جامعه پزشکی است که جای بسی تأمل ویژه دارد.

باید تأكيد نمايم که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، در هر لباس و صنفی افراد متخلفی وجود دارد که تخلف آنها نباید به حساب کل صنف و همگان گذاشته شده و تعمیم شود. اگر در جامعه پزشکی هم متخلفی وجود داشته باشد که دارد، نباید بجاى برخورد قاطع با فرد متخلف، آبروی تمامى پزشکان و اقشار مختلف پزشکی دستخوش بازی های سیاسی و ندانم کاری های کورکورانه اصحاب رسانه و سیاسی كاران و فرهیختگان قلم به دست قرار گیرد تا اعتماد عمومي از اين قشر سلب شود.


در انتها لازم مى دانم ضمن آرزوى سلامت براى تمامى اقشار جامعه بويژه جامعه پزشكى صبور كشور و اميد به اخلاقمدارى در سطح كلان جامعه چه در عرصه پزشكى، چه در عرصه مديريت و قانونگذارى، چه در عرصه رسانه اى و ... انتظار آن مى رود شرايطى فراهم شود كه همراه با تثبيت نظامى سلامت محور و كاهش پرداخت از جيب مردم، هم سلامت جامعه به نحو احسن ارتقاء يابد و هم سلامت بخشان به جامعه در شرايط تهاجم كمترى قرار گيرند تا با آرامشى بيش از پيش و طيب خاطرى كه پيش نياز امر درمانگرى است به وظايف خود بپردازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
پرستارخصوصی
بعدازسالهاواقعیات تلخی به بهانه طرح سلامت درباره پزشکان مطرح شده .اقای وزیر اینها را من با پوست واستخوانم هرروزدز بیمارستان خصوصی میبینم
کدهای اضافی بای بیمار میزنند.عمل کورتازرا بدون دلیل حتما هیستروسکوپی میکنند برای دریافت پول بیشتر اگرهم نکنند کد ان را اعمال میکنند (این یک نمونه است)
درخصوصی خیلی تجهیزات فرسوده است وحقوق اندک اداره کار به پرسنل میدهند وپزشک سودنجومی میبرد.
ماپرسنل هم افسرده ایم وانگیزه کارنداریم .
فرشيد
ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﭘﺮﺳﺘﺎﺭ.ﭼﺮﺍ ﺑﻪ ﺟﺎﻯ ﺣﺴﺎﺩﺕ.ﻭ . ﻓﻬﻤﺎﻧﺪﻥ ﺍﻳﻦ ﺣﺲ ﺑﻪ ﻫﻤﻪ .ﻛﻤﻲ ﺗﻼﺵ ﻧﻤﻴﻜﻨﻴﺪ؟ﻣﮕﻪ ﻧﻤﻴﮕﻴﻦ ﭘﺰﺷﻜﺎ ﺭﺍﺣﺖ ﭘﻮﻝ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﺭﻥ ﻭ ﻭﺍﺳﻪ ﺍﻳﻦ ﭘﻮﻝ ﻛﺎﺭ ﺧﺎﺻﻲ ﻫﻢ ﻧﻜﺮﺩﻥ؟ﺧﻮﺏ ﺷﻤﺎ ﻫﻢ ﺑﻴﺎ ﺑﺮﻭ ﭘﺰﺷﻚ ﺷﻮ ﻛﻪ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺷﺮﺍﻳﻄﻰ ﻛﻪ ﻓﻜﺮ ﻣﻴﻜﻨﻲ ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺏ ﻭﺭﺍﺣﺖ ﻫﺴﺖ ﺑﺮﺳﻲ.ﺗﻨﺒﻠﻲ ﻭﺭﺗﺤﺖ ﺗﻠﺒﻲ ﺧﻮﺩﺕ ﺭﻭ ﺗﻘﺼﻴﺮ ﺩﻳﮕﺮﺍﻥ ﻧﻨﺪﺍﺯ.ﺍﮔﻪ ﻫﻢ ﻣﻴﮕﻲ ﺳﺨﺘﻪ ﻳﺎ ﺩﻳﮕﻪ ﺍﻻﻥ ﻧﻤﻴﺘﻮﻧﻲ ﻳﺎ ﺩﺭﮔﻴﺮ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺷﺪﻱ'ﺑﺪﻭﻥ ﻛﻪ ﭘﺰﺷﻜﺎ ﺍﻳﻦ ﺳﺨﺘﻲ ﻫﺎ ﻭ ﺩﻭﺭ ﺷﺪﻥ ﺍﺯ ﺭﺍﺣﺘﻲ ﻭﺍﺳﺎﻳﺶ ﺭﻭ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﺗﺤﻤﻞ ﻛﺮﺩﻥ'
'ﺑﻬﺸﺖ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﻬﺎ ﺩﻫﻨﺪ ﻧﻪ ﺑﻪ ﺑﻬﺎﻧﻪ'
ﺷﻤﺎ ﻛﻪ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺳﺨﺘﻲ ﺭﻭ ﻧﺘﻮﻧﺴﺘﻲ ﺗﺤﻤﻞ ﻛﻨﻲ ﻭ ﭘﺸﺖ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﻣﺠﺪﺩ ﺑﻤﻮﻧﻲ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﻤﺰﺩ ﺯﺣﻤﺖ ﻛﺶ ﻫﺎ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﻧﻜﻦ'
ﺑﻪ ﺟﺎﺵ ﺍﮔﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻱ ﺗﻮ ﻫﻢ ﺯﺣﻤﺖ ﺑﻜﺶ ﻭﭘﺰﺷﻚ ﺷﻮ.
ﺑﺮﺍﺩﺭ ﻣﻦ ﭘﺰﺷﻚ ﻫﺴﺖ ﺳﻪ ﺳﺎﻝ ﺍﺯ ﻣﻦ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻭﻣﻦ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﻓﻴﺰﻳﻚ ﺩﺍﺭﻡ ﻭﻟﻲ ﺑﻨﮕﺎﻩ ﺩﺍﺭﻡ.ﺩﺭﺍﻣﺪ ﻣﻦ ﺍﺯ ﺩﻭ ﺗﺎ ﻣﻌﺎﻣﻠﻪ ﺑﺎ ﻳﻚ ﻣﺎﻩ ﻛﺎﺭ ﺍﻳﺸﻮﻥ ﻳﻜﻲ ﻫﺴﺖ ﻭ ﻣﻦ ﻣﺘﺎﻫﻞ ﻫﺴﺘﻢ ﻭ ﻫﺮ ﺷﺐ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﻫﺴﺘﻢ.ﺿﻤﻨﺎ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﻫﻢ ﻫﻤﻜﺎﺭ ﺷﻤﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ.*ﺍﮔﺮﭼﻪ ﺧﺪﺍ ﺭﻭ ﺷﻜﺮ ﺍﺯ ﺟﻨﺲ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ*.ﻭﻟﻲ ﺍﻭﻥ ﺑﻨﺪﻩ ﺧﺪﺍ ﻫﻨﻮﺯ ﻣﺠﺮﺩﻩ ﻭ ﺩﺍﺭﻩ ﻭﺍﺳﻪ ﺗﺨﺼﺺ ﻣﻲ ﺧﻮﻧﻪ.
ﺗﺎ ﻛﻲ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻴﺨﻮﺍﻥ ﺑﻪ ﺟﺎﻱ ﺗﻼﺵ ﺣﺴﺎﺩﺕ ﻛﻨﻨﺪ؟ ﺟﺎﻱ ﺗﺎﺳﻒ ﺩﺍﺭﻩ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺑﻌﻀﻲ ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﻛﻪ ﺍﺑﺮﻭﻱ ﺑﻘﻴﻪ ﻯ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻣﺤﺘﺮﻡ ﻗﺸﺮﺗﻮﻥ ﺭﻭ ﻣﻴﺒﺮﻳﺪ ﻭﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﺑﺨﻴﻞ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻣﻴﻜﻨﻴﺪ
پرستارخصوصی
برادر من پزشک چندسال از بقیه بیشتر درس خوانده وسختی کشیده همان قدربیشتر بگیرد نوش جانش.هیچ کس حرفی ندارد.حتما شما خارج رفته وتحصیل کرده ویا کسی را داری که بگوید درجاهای پیشرفته اونها هم پزشک دارند وخیلی بیشتر ازما شرافتمند هستند چقدر اختلاف باید بین پزشک پرستار وبقیه اقشار جامعه باشد.مقاله دکترپزشکیان درهمین سلامت نیوزرا بخوانید .متشکرم
سروش
پرستار جان هما ن طور که جلال راهنمایت کرده ما هم اعتقاد داریم شما مشکل دارید و لی مشکلاتت را باید به نمایندگانت بگویید. خد ماتی را هم که نام بردی و انجام می دهی حتما همین مقدار می ارزیده که بهت پول دادن و اگر برایت نمی صرفه کار دیگری اختیار کن چه کسی اختیار را از شما گرفته ؟پس برادر من بجای نفرت پراکنی دوستی ها را پاس بدارید کاری کنید که بین پزشک و پرسنار رابطه ی دوستی تحکیم یابد و نه رابطه ای مبتنی بر سو تفاهم
پرستارخصوصی
تاویزیت ندهی پزشک نگاهت هم نمیکند وقتی ویزیت دادی یا4ملیون پول عمل را به حسابشان ریختی حسابی خوش اخلاق میشن رفتاردو گانه این قدیسان!!! را من که دراتاق عمل خصوصی هستم مثل روز روشن میبینم.آره ابوعلی سینا اینقدرپولکی نبود برادر من
جلال
با سلام گر چه بر نوشته ی اقای دکتر ناصری نقد و نظری لازم است ولی نقد های سازنده هیچ ربطی به عقده گشایی هایی که ذیل نوشته و اغلب از جانب پرستاران عنوان شده ندارند.این قشر اگر فکر میکنند حقوقشان نادیده گرفته شده به نمایندگام صنفی خود مراجعه کنند زیرا قطعا حقوقشان نزد پزشکان نیست لطفا اگر حرف منطقی وجود دارد که بتواند در مسبر بهتر شدن نظام سلامت بکار اید گفته شود و از توهین و عقده گشایی و حرفهایی که بوی حسادت میدهد پرهیز شود
پرستار
با سلام حدمت اقا جلال
چه شده که شما هم بر اروخته شده ای برادر من انچه گفته شده همگی بیان حقایق روز سیستم درمان این کشور است اگر پرستاران امروز به جامعه مجازی و رسانه ها پناه اورده اند تنها به خاطر مافیای پرشکی است که بر پیکره نطام درمان این کشور چمبره زده اند و حتی از پست مسول امورعمومی و اداری دانشگاهها هم نگدشته اند
انچه شما عقده گشایی و حسادت عنوان گرده اید سر اغاز راه مبار زه با سیستم ضعیف کشی و استعماری وزارت پزشکان است
چگونه حقوق من نزد پزشکان نیست در حالیکه من ترزیق حون انجام می دهم من داروی شیمی درمانی تزریق می کنم من بخیه و پانسمان می کنم من اتل می گیرم من نوار قلب می گیرم من نمونه خون می گیرم اما تعرفه اش را پرشک می گیرد اری حق من نزد شما است
وسیستم پزشک سالار نوعی قانونی از نظام استعماری را حاکم کرده است
بنابراین وقتی پول من در جیب شما پزشکان است شما چه لقب می گیری
عارف
اكثر پزشكان سطح درآمد معمولي دارند، خودم پزشكم و بسياري از همكارانم هم از درآمدشون اطلاع دارم. در حرفه پزشكي درصدي با صداقت كار نمي كنند ولي اين درصد نسبت به درصد افراد ناصادق در حرفه هاي ديگر بسيار پايين تر است؛
مشكل آنجايي است كه كساني از ساير حرف ها كه اكثرا صادق نيستند به كساني كه اكثرشون صادق هستند اتهام وارد ميكنند؛
بهترين كار اينه كه هر كسي تو حرفه خودش سعي كنه نظر بده؛ شمايي كه خودتون را صاحبنظر ميدونيد، لطفا سري به حرفه و همكاران خودتون بزنيد!!!
داوود
پزشک محترم وپزشکان محترم با این طرز تفکر...مردم ما بیناتر ازین حرف هو بوده اند واین اگاه سازی توسط جامعه پرستاری به مردم ابلاغ خواهد شد تا بدانند که اکثریت پزشکان پولهای هنگفت وبیشتر از عدالت میگیرند واین راهم بدانید که بدون جامعه پرستاری هیچ پزشکی ره به جایی نمیبرد...مردم اگاه خواهند شد وما به حقمان خواهیم رسید..
shakiba
تقدس جامعه پزشکان رو جز خود پزشکان پولکی و زیر میزی خور و مکندهشیره جان مریض(به استثنای برخی از پزشکان خدوم) کس دیگری به سخره نکشیده است مردم چشم دارند و فهم و عقل، بحث درآمد برای شما میلیاردی بگیران سخیف شده اما برای ببرخی...
همکار پزشک محترم هنوز که اتفاقی برای شما نیوفتاده اینچنین برآشفته و بیانیه میدهید اما بیچاره پرستاران که هم دس تخصصی خوانده اند هم پول تعرفه شان به جیب شما میرود هم اضافه کار اجباری سازمان را میایند و هم فحش و کتک مردم را میخورند...
حامد
جناب دکتر نوید ناصری اگر امروز می بینید قداست رشته پزشکی زیر سوال رفته برگردید و در عملکرد خود و اکثریت همکارانتان در سالهای گذشته علت آن را جویا شوید نه در بیداری و آگاهی که امروز جامعه از وضعیت پزشکان کسب کرده. سالهای سال بسیاری از همکارانتان از قداست این رشته نهایت طوء استفاده را کرده و آن را با درآمدهای بسیار زیاد معامله کرده اید. شما اینکار را کرده اید نه مردم مردم حالا فهمیده اند که شما این سالها چکار میکردید. بروید ببینید حتی در بهبوهه مسائل و مشکلات اقتصادی خیلی از همین دلالان سکه و بساز بفروشهای بازار مسکن از جامعه پزشکی بودند. شما فکر کردید مردم اینها را نمی بینند؟ خودتان قوانین را به نفع خودتان تصویب و اجرا کردید و حالا هم که وزیر برایتان سنگ تمام گذاشته است باز میترسید بیمه ها زیر بار نروند. نگران نباشید روسای بیمه ها هم از جنس خودتان هستند.اگر در بین پزشکان هم عده ای درآمد آنچنانی ندارند باز هم نقص از قوانین خودتان است. تعداد زیاده خواهان این رشته کم نیست . خوب عده ای از هم لباطان خودتان هم فدا شده اند. حالا هم دارید آنها را پله میکنید و میگویید پزشکان فقیرند و قوانینی وضع میکنید که علاوه بر درآمدهای میلیاردی خودتان به آنها هم چیزی برسد. مبادا از گرده گردن کلفتان بزنید و به کم درآمدان پزشک پیزی بدهید.
چرا سقف رآمدی ندارید؟ چرا تعداد ویزیتها و عملها را محدود نمیکنید تا هم بیمار منتفع شود و هم عده ای از پزشکان در مطبشان باد نوزد، چرا به پزشکان عمومی رسیدگی نمیکنید ؟ میترسید از سهم متخصصها کم شود؟
چرا حق سایر گروهاوی پزشکی را میخورید؟ کار را آنها انجام دهند و انتفاعش برای شما!؟
چرا فکر میکنید فقط شما پزشکید ؟ در کشورهای دیگر پزشک نیست؟ آنها هم درآمدهای شما را دارند؟
چرا بجای فیش حقوقی تان پرینت حساب بانکیتان را رو نمیکنید؟ همه می دانند که کارانه های چند ده میلیون تومانی شما نه مالیات دارد و نه در فیشتان ثبت میشود.
شاید با این حرفها و مظلوم نمایی ها بتوانید عده ای از مردم نا آگاه و مظلوم را گول بزنید ولی بدانید دیگر نمیتوانید سایر اقشار جامعه پزشکی را گول بزنید. بترسید از روزی که مردم حقایقی را که ما میدانیم بفهمند و برایشان اثبات شود.
شما قداست خودتان را معامله نکنید و گناهش را گردن دیگری نیندازید
رهگذر
تعجب من از این است که این گروه منفعت طلب که تمام ارکان سیاستگذاری و نظارتی حاکم بر نظام درمان این کشور را در اختیار گرفته اند و شان یک سازمان حاکمیتی و ظایف محوله به انرا تا جایگاه یک نظام صنفی تنزل داده اند نظامی که خود شر منشاءبسیاری از مشکلات این سیستم است و در پیش پا افتاده ترین اصل باید شکایت از قاضی را دران به پیش داروغه برد هر زمان دستوری را در مسیر زیاده خواهی های خویش ببیند از ان حمایت می کنند و هرچیز که بخواهد انان را به مسیر قانون و اجرای قانون باز گرداند را با غوغا سالاری و براه انداختن هیاهوی سیاسی از بین می برند .چه شده که خود را مبرا از جورکشی سیاستهای دولت می دانی ؟مگر شما به مردمی غیر از مردم این جامعه خدمت می کنی ؟ جناب اقای دکتر مگر شما به مردمی جز همین مردمی که بار سنگین تحریم و تبعات ناشی از انرا تحمل می کنند خدمت می کنی که مگر آن زمان که از پول همین دولت و ملت به رایگان درسخواندی و نخبه شدی خود را فارغ از سیاستهای دولت دانستی که حال چنین خواسته ای داری
اصولا فرق شما با سایر افراد جامعه در حق زندگی و حیات چیست
مگر ان پدری که برای پرداخت زیر میزی شما و همکارانتان ابروی خویش را به گرو می گذارد از شما چه کم دارد جز اینکه شرایط تحصیل برایش مهیا نشده است نکند شما هم چون وزیرتان خود را تنها نخبگان این جامعه می دانید که فقط باید جامعه درخدمت اسایش و رفاه شما گام بردارد .
اگر امروز فکر می کنید جامعه شمار را به چشم یک قطاع الطریق در مسیر سلامت مردم می داند بهتر است فکری به حال رفتار همکارانتان با مردم بکنید و به گذشته خود بنگرید .
زخم کهنه ای که امروز سرباز کرده حاصل سالها بی قانونی و قانون گریزی همکاران شما است که حال هر چند گاهی از سوی سر باز میکند گاه از پیکره سایر اعضای تیم درمان و گاه از زبان مردم
شما خود را با ابوعلی سینا مقایسه کرده اید درکجای تاریخ امده است که او از دسترنج دیگران ارتزاق می کرد
درحالیکه کار امروز شما و همکارانتان شده است ارتزاق دسترنج پرستاران شما دستور دهید و انها اجرا کنند و شما پولش را بگیرید و ادعای فقر کنید

اقای دکترهنوز که فرایندی تغییر نکرده که اینچنین براشفته اید هنوز در گوشه و کنار این مرزوبوم در زیر سایه طرح تحول و افزایش 300 درصدی قیمت خدماتتان مردم زیر میزی هم می دهند هنوز همکارنتان حق تمام وقتی میگیرند و در مطب هستند و هنوز در خواب هستندو حق مقیمی میگیرند .
بگذریم که وزیر گفت
ویزیت دوباره برای دیدن ازمایشات اشتباه است و غیر قانونی اینهم چون بسیار از قوانین دیگر که برای پزشکان نوشته نشده است

پس اگر فکر می کنید در حقتان ظلمی شده برای دیدن انکس که در حقتان جفا می کند در مقابله ایینه به ایستید
0.84558s, 29q