معاون آموزشی وزیر بهداشت خبر داد

تغییرات در آزمون دستیاری سال آینده

۱۳۹۳/۱۰/۰۸ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 132883

سلامت نیوز: معاون آموزشی وزیر بهداشت جزئیات تغییر در آزمون دستیاری پزشکی را اعلام کرد و گفت: آزمون دستیاری سال آینده بر اساس مصوبات شورای آموزش پزشکی با تغییراتی همراه خواهد شد.

سیدامیرمحسن ضیایی در گفت‌وگو با فارس، گفت: آزمون دستیاری امسال در دهم اردیبهشت برگزار می شود و تغییری در اجرا و محتوای آزمون نخواهیم داشت.

معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: در آزمون این دوره تغییراتی در تعداد سوال ها و انتقال رشته خواهد بود اما در آزمون های بعدی، سابقه تحصیلی، معدل دوره پزشکی عمومی، آزمون های عمومی، مهارتی و همچنین اخلاق حرفه ای ملاک پذیرش در دستیاری تخصصی خواهد بود.

وی ادامه داد: در آزمون دستیاری سال 95، مصوبات شورای آموزش پزشکی در مورد این آزمون اجرا خواهد شد که به زودی جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ضیایی گفت: این تغییرات به تدریج و به گونه‌ای که داوطلبان دستیاری بتوانند آنها را در مدت تحصیل خود در نظر داشته باشند، اعمال می شوند.

به گزارش خبرنگار فارس، ثبت نام چهل و دومین آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی از 8 دی آغاز می شود و تا 22 دی ادامه دارد.

جزئیات ثبت نام چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های پزشکی بالینی از طریق سایت اینترنتی http://sanjeshp.ir اعلام خواهد شد و جدول زمان بندی این آزمون در رشته دستیار تخصصی رشته های پزشکی بالینی نیز در همین سایت منتشر شده است.

روش نمره دهی در چهل و دومین دوره آزمون همانند روال گذشته است.

همچنین چهل و دومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی رشته های پزشکی بالینی پنجشنبه 10 اردیبهشت ماه 94 برگزار خواهد شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97929s, 19q