وزارت بهداشت:

در صورت تشدید آلودگی هوا مدارس تعطیل می شوند

۱۳۹۳/۱۰/۰۸ - ۱۷:۲۸ - کد خبر: 132895

سلامت نیوز: رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت ازتشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران با حضور اعضای این کمیته در محل استانداری تهران خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر خسرو صادق نیت ضمن اعلام این خبر گفت: براساس بحث و بررسی انجام شده در جلسه امروز کمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای استان تهران و نظر به نتایج بررسی میزان آلودگی هوای تهران طی روزهای اخیر و پیشنهادهای صورت گرفته برای روزهای آتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کلیه مصوبات این کمیته را مورد تایید قرار می‌دهد.

وی یادآور شد: تعطیلی مدارس به عنوان یکی از راهکارهای لازم در صورت تشدید آلودگی هوا مدنظر قرار خواهد بود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، همچنین بر اساس اعلام مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهر تهران که در ساعت 8 امروز دریافت شده است، شاخص کیفیت هوا 175 و آلاینده اصلی ذرات معلق(PM2.5) است.

بنابر اعلام این مرکز در این شرایط، کیفیت هوا ناسالم می‌باشد و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و همچنین افراد دیگر نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.73022s, 18q