نسخه موفقيت شما اينجاست

۱۳۹۳/۱۰/۰۹ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 132965
نسخه موفقيت شما اينجاست

سلامت نیوز: زندگي سرشار از احتمالات و اتفاقات غيرمنتظره‌اي است که گاهي همه‌ ما را غافلگير مي‌کند. اغلب وقتي در حال مبارزه و تقلا براي به دست آوردن هدفي هستيد، مسير موفقيت برايتان چندان روشن نيست اما در اين شرايط بحراني و سخت بايد اجازه بدهيد که ديدگاه و جهان‌بيني خاص خودتان بر شرايط حکمفرما باشد نه اينکه کنترل زندگي‌تان را به دست اتفاقات و شرايطي بگذاريد که در آن احاطه شده‌ايد.


اعتماد به‌نفس، دارويي که بايد بنوشيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه زندگی مثبت، ناامني و ضعف شما را از پا در خواهد آورد اما داشتن اعتماد به‌نفس شما را به سطح بالايي از زندگي خواهد کشاند. وقتي توانستيد جزئيات آنچه که در زندگي دنبالش هستيد را فهرست‌بندي کنيد اعتماد به‌نفس به خودي خود به دنبال شما خواهد آمد اما اگر اعتماد به‌نفس نداشته باشيد در هر کاري که دست به انجام آن مي‌زنيد راهي براي شکست و عدم موفقيتتان پيدا مي‌شود. هر کاري که شما قادر به انجام آن هستيد در واقع از نيروي اعتماد به‌نفستان ريشه مي‌گيرد. يادتان باشد هر چقدر هدف بزرگ‌تري انتخاب کنيد به همان اندازه خود را با چالش بزرگ‌تري روبرو خواهيد کرد. به محض اينکه هدفي را انتخاب کنيد موانع آشکار خواهد شد. در واقع موانع براي اين هستند که قاطعيت و تصميم شما را براي انجام هدف بسنجند. موانع مي‌خواهند به شما نشان دهند که با وجود مشکلات تا چه اندازه براي رسيدن به هدفتان مصمم هستيد. در اين بازي، فردي که اعتماد به‌نفس بيشتري دارد برنده است و هرگز تسليم نخواهد شد.


چگونه ششم شويد؟

وقتي به درستي براي خودتان مشخص کرده‌ايد که دنبال چه هستيد و مي‌خواهيد به چه کسي تبديل شويد، حال زمان آن است که دايره روابط خود را با افراد تاثيرگذار و بانفوذ پر کنيد. داشتن «الگو» در زندگي يکي از ابزارهاي بسيار مهم براي رسيدن به موفقيت دلخواهتان است. داشتن چنين الگويي به شما کمک مي‌کند تا به سطحي که آرزويتان است به‌صورت اصولي و درست دست يابيد. اگر شما در دايره روابطتان به 5 آدم با اعتماد به‌نفس بچسبيد، در اثر معاشرت و ارتباط با اين 5 نفر بدون ترديد نفر ششمي خواهيد شد که اعتماد به‌نفس خوبي خواهد داشت. اگر به 5 نابغه و باهوش بچسبيد شما نفر ششم خواهيد بود، اگر به 5 ميليونر بچسبيد مطمئنا ميليونر ششم شما خواهيد بود، اگر با 5 احمق ارتباط داشته باشيد احمق ششم شما خواهيد بود و اگر با 5 ورشکسته ارتباطات عميق دوستي شکل دهيد و از آنها الگو بگيريد با يقين مي‌توان گفت ورشکست ششم کسي نيست جز شخص شما و به همين ترتيب با انتخاب‌هايتان در زندگي است که از خود يک فرد موفق يا يک ورشکسته و احمق مي‌سازيد. مراقب دايره روابطتان باشيد.


برنامه داشته باشيد

شخصي تعريف مي‌کرد که در طول هفته 60 تا 70 ساعت به کار مشغول بود اما پيشرفتي که هميشه انتظارش را داشت به دست نمي‌آورد. يکي از مشکلات بيشتر افراد نداشتن برنامه‌ريزي و عادت‌هاي درست در زندگي است. اين مهم نيست که تا چه اندازه زمان صرف فعاليت‌هايتان مي‌کنيد بلکه مهم کيفيت اعمال شماست. اولويت‌هاي زندگي‌تان را مشخص کنيد و براساس آن به موقعيت‌هايي که برايتان به وجود مي‌آيد جواب «بله» يا «خير» دهيد. براساس اين اولويت‌ها بايد بيشتر دنبال جواب «نه» باشيد. از اينکه ساعت‌ها با گوشي همراهتان وقت تلف کنيد يا پاي تلويزيون بنشينيد دوري کنيد و در عوض به خوبي از زماني که در طول روز در اختيار داريد استفاده کنيد. زندگي‌تان را براساس اولويت‌هاي زندگي خودتان برنامه‌ريزي و مديريت کنيد و تنها براي رضايت افراد و متقاعد کردن آنها قدم برنداريد. ابتدا اولويت‌ها را شناسايي کنيد و سپس دنبال خشنود کردن اطرافيانتان باشيد چون تا زماني که به موفقيت و آرامش نرسيد، نمي‌توانيد خيري به ديگران نيز برسانيد.


زندگي دلخواهتان را بسازيد

برنامه زندگي‌تان را بدون توجه به اتفاقاتي که در اطرافتان مي‌افتد، مشخص کنيد. دست از شکايت و غر زدن برداريد و همه توانتان را براي ساختن يک زندگي دلخواه به کار بگيريد و از موانع موجود نترسيد. اگر در ميانه راه هستيد و مشکلات زيادي شما را درگير خود کرده است تسليم نشويد و ادامه دهيد. اگر اولويت‌هاي زندگي‌تان را به درستي مشخص کرده باشيد و طبق برنامه دقيقي که طراحي کرده‌ايد، قدم برداريد به‌تدريج متوجه خواهيد شد که چقدر با ديروز خود تفاوت خواهيد داشت. به مسير ادامه دهيد چون تا رسيدن به نفر ششم جدول زندگي‌تان راهي نمانده است. مهم اين است که همين لحظه تصميم بگيريد و عمل کنيد. اينکه در گذشته شما چه اتفاقي افتاده و در حال حاضر چه شرايط سختي داريد به هيچ وجه اهميت ندارد بلکه همان‌طور که برايتان توضيح داده‌ايم اين ديدگاه و تفکر شماست که از شما برنده يا بازنده مي‌سازد. نگذاريد شرايط شما را مغلوب خود کند.

کشور شما مقصر بدبختي‌تان نيست

هيچ فردي روي کره زمين وجود ندارد که از شکست و ناکامي نترسد و نسبت به آن علاقه نشان دهد اما اين حقيقت را بپذيريد که براي رسيدن به موفقيت بايد اين مرحله را نيز پشت سر بگذاريد چون اتفاقات ناخوشايند بخشي از مسير موفقيت است بنابراين شرايط سخت را با آغوش باز بپذيريد چون تنها در آن شرايط است که براي زندگي‌تان قدم‌هاي بهتري برمي‌داريد. يکي از دلايلي که مانع موفقيت اغلب افراد مي‌شود قبول نکردن مسئوليت است. بيشتر افراد به جاي اينکه مسئوليت اشتباهات و رفتارهاي خود را در زندگي بپذيرند عادت کرده‌اند شرايط اطرافشان را متهم کنند. دست از سرزنش کردن و انتقاد برداريد. اينکه شما شرايط سخت و ناخوشايندي داريد تنها به گردن کشور، قدرت اقتصادي پايين، خانواده فقير يا همسر ناسازگار نيست. يک بار براي هميشه به اين فکر کنيد که تنها خود شما دليل شرايط فعلي‌تان هستيد. در زندگي واقعا دنبال چه چيزي هستيد؟ آيا تا به حال به وضوح و دقيق براي خودتان مشخص کرده‌ايد که از زندگي چه مي‌خواهيد و دوست داريد به چه هدفي برسيد؟ هر چقدر در انتخاب هدف و جهان‌بيني‌تان نسبت به زندگي دقيق‌تر و واضح‌تر باشيد به همان سرعت راحت‌تر به اهدافي که در ذهنتان داريد خواهيد رسيد. از خودتان بپرسيد براي رسيدن به جايگاهي که در ذهنتان داريد بايد دست به چه کاري بزنيد يا چه چيزي را رها کنيد. يادتان باشد جزئيات در تعيين اهدافتان رمز برتري و موفقيت شما نسبت به افراد ديگر است. جزئي باشيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18262s, 19q