دانشگاه تهران و علوم پزشکي به رتبه زير 100 در جهان دست خواهند يافت

۱۳۸۷/۰۸/۱۳ - ۰۹:۴۱ - کد خبر: 13302
 دانشگاه تهران و علوم پزشکي به رتبه زير 100 در جهان دست خواهند يافت
دکتر باقر لاريجاني گفت: به دليل سرعت رشد قابل توجه توليدات علمي دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکي تهران در سال هاي اخير، که هنوز نيز ادامه دارد، انتظار مي رود که رتبه دانشگاه در رتبه بندي ها بويژه با توجه به شاخص هاي پژوهشي، ارتقا يابد.
لاريجاني، افزود: دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکي تهران توانسته اند در سال جاري (2008)در رتبه بندي "تايمز هاير اجوکيشن ساپليمنت" رتبه زير 500 را کسب کنند.
وي گفت: کيفيت تحقيقات، تعداد مشغولين به کار فارغ التحصيلان دانشگاه، نقش بين المللي دانشگاه و کيفيت دانشگاه از لحاظ آموزش، از معيارهاي اين رتبه بندي بشمار مي روند.
رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران افزود: نکته حائز اهميت، اين است که دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکي تهران، در رتبه بندي که در چند روز گذشته در سايت "تايمز هاير اجوکيشن ساپليمنت" قرار گرفته است، اولين دانشگاه از مجموعه دانشگاه هاي جمهوري اسلامي ايران بودند که توانسته اند رتبه زير 500 را در رنکينگ هاي بين المللي بدست آورند.
لاريجاني، کسب اين رتبه را افتخاري براي کشور خواند و ابراز اميدواري کرد که با مضاعف شدن تلاش هاي دو دانشگاه در اين زمينه، بتوانند در عرض چند سال به رتبه زير 100 دست يابند.
وي، افزايش تلاش ها در زمينه درگير کردن اعضاي هيات علمي در دانشگاه ها، افزايش تعداد دانشجويان خارجي و تعاملات بين المللي در انتشار نتايج تحقيقات را، از جمله تلاش هايي خواند که براي دسترسي به رتبه جهاني زير 100 بايد انجام شود.
رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران، گفت: بحث رتبه بندي دانشگاه ها، امري است که هم در داخل کشور انجام مي شود و هم در سطح بين المللي در جهان سابقه طولاني دارد.
لاريجاني، افزود: رتبه بندي دانشگاه ها در ايران، سابقه طولاني دارد، هم در وزارت علوم حرکت هايي در اين زمينه انجام مي شود و هم در سطح وزارت بهداشت مکررا دانشگاه مورد ارزيابي قرار مي گيرند.
براي مثال، دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران، در سه دوره، رتبه اول را کسب کرده است.
لاريجاني، ادامه داد: همچنين در سطح پژوهشي نيز دانشگاه ها مورد ارزيابي قرار مي گيرند که دانشکده علوم پزشکي تهران در شش دوره، رتبه اول را کسب کرده است.
رييس دانشگاه علوم پزشکي با اشاره به رتبه بندي هاي شانگ هاي (Shanghai)، وبومتريک (Webometrics) و تايمز هاير اجوکيشن که در سطح بين المللي وجود دارد، گفت: دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکي تهران و برخي از دانشگاه هاي کشور رشد خوبي را در زمينه رتبه بندي وبومتريک داشته اند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8866s, 18q