اورژانسی شدن 382 نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

۱۳۹۳/۱۰/۱۰ - ۱۱:۴۳ - کد خبر: 133176

سلامت نیوز: مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت : 382 نفر بیمار قلبی و تنفسی روز گذشته بخاطر آلودگی هوای شهر از اورژانس تهران خدمات درمانی دریافت کردند .

حسن عباسی در گفت وگو با ایرنا افزود: تعداد بیماران قلبی و تنفسی در شهر تهران افزایش یافته بطوری در روز جمعه ( 5 دی ماه) 264 فرد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی از خدمات درمانی مرکز اورژانس تهران بهره مند شدند که این تعداد در روز گذشته (دوشنبه) به 382 نفر رسید.

وی از افزایش حدود پنج درصدی ماموریت های این مرکز طی روز گذشته نسبت به روز قبل از آن با توجه به بروز پدیده آلودگی هوا در شهر تهران خبر داد.

وی اظهار کرد: مرکز اورژانس تهران یک هزار و 372 ماموریت را در روز شنبه هفته جاری انجام داد که این تعداد در روز گذشته به یک هزار و 434 ماموریت افزایش یافته است.

عباسی در خصوص گسترش خدمات و مراکز امدادی اورژانس در سطح شهر تهران نیز گفت: در صورت تصویب کمیته اضطرار آلودگی استان تهران، آمبولانس های مرکز اورژانس با هدف خدمت رسانی بیشتر به شهروندان در میادین و معابر اصلی و پرتردد شهر مستقر خواهد شد.

وی به شهروندان تهرانی به خصوص افراد سالخورده، خانم های باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد ضمن پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری درون شهری، در صورت ضرورت برای تردد در سطح شهر، از ماسک استفاده کنند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران همچنین با اشاره به اینکه مزایای مصرف لبنیات در مواقع بروز آلودگی هوا، افزود: مصرف لبنیات نقش بسیار مهمی در دفع سموم اضافی بدن به ویژه برای گروه های خاص شامل زنان باردار، کودکان و سالخوردگان دارد.

عباسی افزود: شهروندان در صورت بروز هر گونه مشکل و نیاز به خدمات درمانی مرکز اورژانس، مراتب را از طریق سامانه 115 گزارش کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.70012s, 18q