۲۰۰۰ اتوبوس فرسوده در پایتخت

۱۳۹۳/۱۰/۱۲ - ۱۱:۴۷ - کد خبر: 133429

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: از مجموع ۶۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعال پایتخت، حدود ۲۰۰۰ دستگاه فرسوده‌اند اما اتوبوس جدیدی به ما واگذار نشده است.

پیمان سنندجی در گفتگو با مهر اظهار کرد: ما همچنان از انتظار همکاری و مساعدت دولت هستیم تا بتوانیم نسبت به نوسازی ناوگان و خروج اتوبوس‌های فرسوده اقدام کنیم. این در حالی است که متاسفانه هنوز مینی‌بوس‌های فرسوده نیز بلاتکلیف هستند.

وی افزود: در راستای نوسازی مینی‌بوس‌های فرسوده، منتظر همکاری ستاد سوخت هستیم که در صورت پرداخت کمک و سهم این ستاد برای نوسازی مینی‌بوس‌ها، می‌توانیم این خودروهای فرسوده را از شهر خارج کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران افزود: شهرداری تهران برای آنکه بتوانیم خدمات‌رسانی مناسب‌تری به شهروندان داشته باشیم، نسبت به خرید اتوبوس‌های دوکابین اقدام کرده است اما متاسفانه برای ورود اتوبوس‌های تک کابین نیازمند کمک و مشارکت دولت هستیم.

سنندجی ادامه داد: همچنین چندی پیش یک دستگاه اتوبوس هیبریدی (سوخت پاک) وارد ناوگان شهر تهران شد که هم‌اکنون این اتوبوس در مسیر خاوران ـ آزادی مشغول به کار است و ورود چهار دستگاه دیگر از این اتوبوس‌ها در دستور کار قرار دارد اما مساله مهم در این زمینه، تهیه سوخت مناسب با گوگرد کمتر از ۱۰ PPM است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در پایان تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال خط اتوبوس‌های برقی حد فاصل میدان ۱۷ شهریور تا امام حسین (ع) نیز تکمیل و به بهره‌برداری برسد تا گامی دیگر در راستای ارتقای سطح خدمات‌رسانی و تکمیل شبکه اتوبوسرانی پایتخت برداریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1869s, 18q