رييس جامعه اپتومتري ايران اعلام كرد:

افت تحصيلي در كودكان مبتلا به تنبلي چشم

۱۳۸۷/۰۸/۱۶ - ۱۶:۳۱ - کد خبر: 13361
افت تحصيلي در كودكان مبتلا به تنبلي چشم
دكتر افسانه هراتي زاده، رييس جامعه اپتومتري ايران با بيان اين مطلب اظهار داشت: تنبلي چشم به دلايل مختلفي از جمله عيوب انكساري، مشكلات ارگانيك مانند آب مرواريد مادرزادي و انحراف چشم ايجاد مي‌شود كه در صورت توجه و شناسايي زودهنگام توسط خانواده‌ها و مراكز تخصصي قابل درمان كامل مي‌باشد.

وي درمان تنبلي چشم را وابسته به سه عامل سن به وجود آمدن تنبلي چشم، مدت زمان سپري شده از ايجاد تنبلي چشم و سن كودك در زمان شروع درمان عنوان كرد و افزود: هرچه از سن شروع تنبلي چشم در كودك بگذرد به همين ميزان درمان نيز سخت تر خواهد شد و در اين بين همكاري والدين در زمينه انجام مراحل درمان كه شامل بستن چشم سالم كودك، انجام تمرينات و بازيهاي ويژه بسيار مهم و ضروري است.

هراتي زاده گفت: طرح غربالگري تنبلي چشم كه با مشاركت سازمان بهزيستي و جامعه اپتومتري ايران و به صورت رايگان در دفاتر كار اپتومتري و در مهد كودكها، توسط مربيان مهد كودك انجام مي‌شود فرصت مناسبي است تا با شناسايي كودكان مبتلا به تنبلي چشم و ارجاع آنها به مراكز تخصصي و اپتومتريستها از افزايش مشكل بينايي آنها كاسته شود.

وي خاطرنشان كرد: پس از شناسايي كودكان به تنبلي چشم و شروع درمان توسط اپتومتريست، لازم است اين كودكان تا سن 10 سالگي تحت مراقبت و نظارت متخصصان بينايي و اپتومتريستها قرار گيرند تا از بازگشت بيماري آنها جلوگيري شود.

گفتني است، طرح غربالگري تنبلي چشم كودكان 4 تا 6 سال تا 30 آبان ماه در مهد كودكهاي سراسر كشور در حال برگزاري است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.533s, 18q