تهران، شهر خوابگاه های بدون مجوز

۱۳۹۳/۱۰/۱۴ - ۱۲:۴۵ - کد خبر: 133687

سلامت نیوز: رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی خوابگاه داران غیر دولتی کشور از فعالیت 143 خوابگاه بدون مجوز در تهران خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز، مهر نوشت:علیرضا شوکتی در خصوص حادثه گاز گرفتگی در یک خوابگاه دانشجویی در میدان گلهای تهران که منجر شد 7دانشجوی دختر راهی بیمارستان شوند، گفت: خوابگاهی که دانشجویان مذکور در آن دچار گازگرفتگی شده اند زیرنظر وزارت علوم و خوابگاه داران غیردولتی فعال نبوده است.

او ادامه داد: متاسفانه برخی از ارگان ها با خوابگاه داران غیردولتی همکاری لازم را ندارند تا بتوان این خانه های دانشجویی که به اسم خوابگاه فعالیت می کنند را جمع آوری کرد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی خوابگاه داران غیر دولتی کشور با بیان اینکه در حال حاضر 143 خوابگاه بدون مجوز از وزارت علوم و تعاونی خوابگاه داران غیر دولتی به اسم خوابگاه، فقط در تهران فعال هستند، گفت: این خوابگاه ها به منزله خطر برای دانشجویان هستند که باید هرچه زودتر جمع آوری شوند.

او یادآورشد: تعاونی خوابگاه داران بارها اعتراض خود را نسبت به این مساله اعلام کرده است ولی متاسفانه ارگان های ذی ربط همکاری لازم را با تعاونی خوابگاه داران برای جمع آوری این خوابگاه ها نداشته اند.

شوکتی از دانشجویان خواست برای اسکان در خوابگاه های مجوز دار به سایت خوابگاه داران غیردولتی کشور مراجعه کرده و بعد از شناسایی خوابگاه های مورد تایید وزارت علوم و تعاونی خوابگاه دارن که اسامی آنها در سایت موجود است اقدام به اسکان در خوابگاه های مذکور کنند.

روز گذشته آتش نشانی از گازگرفتی 7 دختر دانشجو در یک خوابگاه دانشجویی خودگردان واقع در میدان گلها در تهران خبر داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.94247s, 18q