بیمه‌های تکمیلی تنها به فکر کسب سود بیشتر هستند

هزینه‌های درمانی همچنان بر دوش بیماران

۱۳۹۳/۱۰/۱۴ - ۱۷:۱۱ - کد خبر: 133738
هزینه‌های درمانی همچنان بر دوش بیماران

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با انتقاد از عملکرد بیمه‌های تکمیلی در ارایه خدمت به بیمه‌شده‌ها، گفت: با وجود آنکه بیمه‌ها باید با سرمایه‌گذاری‌های خود در مواقع ضروری به کمک بیمه‌شونده بشتابند اما تنها دنبال سود بیشتر خود هستند و همچنان بیشترین آسیب متحمل بیمار می‌شود.

احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خانه ملت، با یادآوری انتقاد وزیر بهداشت از عملکرد بیمه‌های تکمیلی، افزود:‌ متاسفانه در بسیاری از مواقع شاهد عملکرد مبهم بیمه‌ها هستیم و همین امر نگرانی زیادی را در جامعه پدید آورده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ واقعیت آن است که امروزه مردم از عملکرد بیمه‌های تکمیلی ناراضی هستند و بر این باورند که بیمه‌ها نمی‌توانند خدمات مطلوبی به مردم ارایه دهند به عبارتی سطح خدمات بیمه تکمیلی تعریف درستی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از بی‌توجهی نسبت به عملکرد بیمه‌های تکمیلی، یادآور شد: متاسفانه بیمه‌های تکمیلی از هیچ دستوری تبعیت نمی‌کنند و تنها راه خود را در پیش گرفته‌اند این درحالی است که ادامه چنین روندی اجرای طرح‌هایی مانند طرح تحول سلامت را در ادامه راه با چالش‌های زیادی مواجه می‌سازد.

آریایی‌نژاد تاکید کرد: متاسفانه امروزه بیمه‌های تکمیلی تنها به سود خود می‌اندیشند و در فکر کسب درآمدهای خود هستند این درحالی است که تعداد زیادی از افراد تحت پوشش این بیمه قرار دارند اما از خدمات مطلوب این بیمه بی‌بهره‌اند.

وی با بیان اینکه بیمه در کشور خود نیازمند درمان است، تصریح کرد: میزان درآمدها و نحوه پوشش‌دهی خدمات در فعالیت‌های بیمه‌ای به درستی تعریف نشده و همین امر باعث شده تا هر سازمان بیمه‌ای خود به صورت مستقل عمل کند در حالی که برای بهبود وضعیت سلامت در کشور نیاز است تا بیمه‌ها همراهی لازم را با وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ با وجود آنکه بیمه‌ها باید با سرمایه‌گذاری‌های خود در مواقع ضروری به کمک بیمه‌شونده بشتابند اما تنها دنبال سود بیشتر خود هستند و همچنان بیشترین آسیب متحمل بیمار می‌شود.

لازم به ذکر است چندی پیش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد بیمه‌های تکمیلی بسیار بد عمل می‌کنند و متأسفانه این بیمه‌های تجاری فقط به سودشان توجه دارند و بیمه مرکزی هم فقط تماشاگر این اوضاع شده است.

وی گفت: علیرغم مصوبه هیأت وزیران، بیمه‌ها وظایفی که بر عهده‌شان گذاشته را به خوبی انجام نمی‌دهند به همین دلیل نامه‌ای را به رئیس‌جمهور نوشته‌ام و فکر می‌کنم از این مسیر بتوانیم به نتیجه برسیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
خبران
ما گوشمان از اين حرفهاي پوچ پر است ما کسي را مي خواهيم که اهل عمل باشد نه دروغ تا کي ميخواين مردم فريب بدين
pedram
14 سال کار کردم اگه همه رو جمع کنم به اندازه پول ماشين يه متخصصي که سه ماه کار مي کنه نميشه .به اين مي گن عدالت .ديسک کمر و گردن و واريس و اختلال خواب دارم هميشه خسته ام هيچي من و شاد نمي کنه
hani
کل مسئولين وزارت بهداشت دروغگو ودر خدمت پزشکان هستند
HOSSEIN
اينها همه وعده هاي پوچ وتوخالي است مطمئن باشيد با وجود پزشک سالاري در کشور هيچگونه وعده اي محقق نميشود تا زماني پرستار جايگاه واقعي خود راپيدا نکند اوضاع همينگونه وشايد بدتر بشود.
Amir
پزشك سالاري ؟
يا بيمه سالاري !!!!! وقتي شركت هاي بيمه حتي براي دارو هاي دريافتي بيماران سليقه اي عمل ميكنند و بيشتر كارهاي پزشكي را جز بيمه نميدانند پزشك سالاري هست ؟!
سوال ديگر اين كه !!!!!! اين قضيه چه ربطي به پرستاران دارد ؟!!!!!
HADAVAND
هزینه درمان رو دوش مردم
یارانه مردم تو جیب پزشکان
بیت المال تو جیب پزشکان
پرداخت ارزش افزوده رو دوش مردم
پول ارزش افزوده تو جیب پزشکان

آخه تا کی این ملت بدبخت رنج بکشن
0.96868s, 24q