يك متخصص پوست و مو:

بي‌توجهي به مصرف كرمهاي ضد آفتاب، خطر ابتلا به تومورهاي پوستي را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۸/۱۸ - ۱۲:۲۴ - کد خبر: 13381
بي‌توجهي به مصرف كرمهاي ضد آفتاب، خطر ابتلا به تومورهاي پوستي را افزايش مي‌دهد
دکتر محمد جواد ناظمي، عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران و متخصص پوست و مو در گفت وگو با ایسنا با بيان اين مطلب افزود: اين افزايش جهاني ناشي از عدم استفاده از وسايل محافظتي پوست نظير ضد آفتاب، عوامل محيطي و افزايش جمعيت است.

اين عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران تاکيد کرد: بيماري‎هاي پوستي محدود به اگزماها، بيماري‎هاي قارچي و ريزش مو نيست.

وي تصريح کرد: ايميون بولوزها، لنفوم‎ها و تومورهاي پوستي سه دسته از بيماري‎هايي خطرناک پوستي هستند که در صورت عدم درمان مي‎توانند براي بيماران مشکل ساز شوند.

دکتر ناظمي افزود: تعداد مبتلايان به ايميون بولوزها مانند بيمارهاي پمفيگوس، تومورها، تاول‎ها و لنفوم در کشور ما مانند تمام دنيا رو به رشد است.

وي با اشاره به بيماري‎هاي شايع پوستي گفت : ايميون بولوزها، بيماري‎هاي تاولي خود ايمني هستند که عموماً درمان‎هاي دارويي دارند.

وي در خصوص لنفوم‎ها و تومورها توضيح داد: لنفوم‎ها دسته‎اي از سرطان‎هاي پوستي هستند اگرچه شايد به اندازه‎اي که در ظاهر نشان مي‌دهند بدخيم نباشد اما در صورت تأخير در تشخيص و درمان مي‎توانند خطرساز باشند.

عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران اظهار داشت: تومورها ممکن است علامت خاصي نداشته باشند و يا روند رو به رشد آنها در پوست فرد به قدري کند باشد که طبيعي به نظر برسد ولي افراد بايد در صورت مشاهده هرگونه تغيير رنگ، اندازه و هر چيز غيرمعمولي بر روي پوست به پزشک متخصص مراجعه کنند.

دکر ناظمي يادآور شد: با افزايش سن، احتمال ايجاد تومورهاي پوستي نيز افزايش مي‎يابد. ولي آفتاب و عوامل ژنتيکي نيز در پيدايش تومورها نقش دارند.

وي افزود: درمان تومورهاي پوستي و لنفوم‎ها متفاوت بوده و از برداشت تومور راديوتراپي تا تجويز استفاده از آفتاب در لنفوم‎ها متغير است و به نظر پزشک معالج بستگي دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66901s, 19q