بهبود کیفیت بنزین تولید داخل

ابتکار:تلاش برای پایداری هوای پاک ادامه دارد

۱۳۹۳/۱۰/۱۵ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 133835
ابتکار:تلاش برای پایداری هوای پاک ادامه دارد

سلامت نیوز: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تلاش سازمان متبوعش برای بهبود وضعیت هوا و پایداری هوای سالم در کشور خبر داد و گفت: بنزین تولیدی در کشور به استاندارهای یورو 4 نزدیک شده است.

معصومه ابتکار در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت بهبود هوا در کشور، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برنامه مستمر و دائمی برای بهبود هوا داشته و در حال حاضر نیز کیفیت هوا در سطح همه آلاینده‌ها سالم و پاک است، غیر از ذرات کمتر از 2.5 میکرون در تمام موارد یعنی گوگرد، اوزن و منوکسید کربن و همچنین ذرات 10 میکرون آلودگی وجود ندارد و هوا در شرایط پاک یا سالم است.

ابتکار با یادآوری وضعیت هوای تهران، افزود: آلودگی هوای تهران تنها در نتیجه وجود ذرات 2.5 میکرون است که در این زمینه ما مشکل داریم؛ امید است با اجرای برنامه ها بتوانیم با این آلودگی نیز مقابله کنیم.

وی ادامه داد: برنامه سازمان حفاظت محیط زیست در مقابله با آلودگی هوا استمرار مصوبات دولت، اجرای برنامه جامع کاهش آلودگی هوا به طور مستمر است که در این زمینه سازو کار مدیریتی ما بین 16 دستگاه اجرایی دولت برقرار شده است.

ابتکار گفت: جلسات مقابله با آلودگی هوا به طور مستمر در سطح ملی تشکیل شده و در سطح همه شهرها سازوکار بهبود کیفیت هوا تشریح شده است.کاهش آلودگی هوا نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها و مردم

ابتکار با بیان اینکه برای کاهش آلودگی هوا نیازمند همکاری همه دستگاه ها و مردم هستیم، گفت: توسعه حمل و نقل عمومی، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، ارتقا کیفیت سوخت، جدی گرفتن موضوع معاینه فنی و ارتقا سطح آن، جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده، بهبود کیفیت سوخت نیروگاه‌ها و جلب مشارکت مردم برای استفاده از الگوی حمل و نقل عمومی از مواردی است که در صورت محور توجه قرار گرتن توفیقات بسیاری را شاهد خواهیم بود.

وی با یادآوری تدوین برنامه جامع مقابله آلودگی هوا که در سال 79 اجرایی شد، افزود: این برنامه زمانی حدود 10 سال را برای بهبود وضعیت هوا در نظر داشت و بسیار صریح بود، در سال 79 اجرای آن شروع شد که اگر اجرا می شد باید 89 تمام می شد اما از سال های 79 تا 84 اجرا شد و از سال 84 تا سال گذشته متوقف شد.

وی ادامه داد: ما از سال 92 دوباره شروع به اجرای برنامه مذکور کردیم و قول می دهیم که این برنامه استمرار داشته باشد تا با همکاری مجلس بهبود هوا را داشته باشیم.تمام مسائل در خصوص کیفیت بنزین تولید داخل شفاف است

ابتکار با یادآوری کیفیت بنزین تولیدی و وارداتی، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست گزارش خود را ارایه کرده و تمام مسائل در این زمینه خیلی شفاف و روشن است.

وی افزود: خوشبختانه اندازه گیری های اخیر نشان داده که میزان بنزن در هوای شهرها کاهش پیدا کرده اما هنوز کمی فاصله تا حد کاملا مطلوب وجود دارد.عرضه بنزین یورو 4 در کلانشهرها

ابتکار با بیان اینکه بنزن و گوگرد در بنزین تولیدی کاملا کاهش پیدا کرده و این محسوس است، گفت: بنزین تولیدی در کشور رو به سمت استانداردهای یورو 4 دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: در حال حاضر بنزین ارایه شده در تهران، اراک، اصفهان، مشهد و کرج استانداردهای یورو 4 را دارا است./

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.34199s, 18q