مشاور وزير بهداشت:

منتظر گزارش شوراي عالي امنيت ملي درباره پارازيت ها هستيم

۱۳۹۳/۱۰/۱۵ - ۱۳:۴۰ - کد خبر: 133853

سلامت نیوز: مشاور وزير بهداشت گفت: ميزان آسيب زايي پارازيت ها در شوراي عالي امنيت ملي بررسي مي شود و ما نيز منتظر اعلام اين گزارش از سوي اين شورا هستيم.

عليرضا دلاوري در گفت و گو با فارس افزود: براي بررسي وضعيت امواج پارازيت در کشور و ميزان آسيب زايي يا بي خطري آن ها دستگاه هاي مختلفي همکاري مي کنند که وزارت بهداشت هم يکي از آن هاست، اما مسئوليت جمع بندي و گزارش دهي با شوراي عالي امنيت ملي است که تا جايي که بنده اطلاع دارم هنوز اين گزارش اعلام نشده است.وي افزود: وزارت بهداشت يکي از اعضاي کارگروه بررسي پارازيت در اين شوراست و تنها عضو اين کارگروه نيست، بنابراين از همه جزئيات اين گزارش اطلاعي ندارم. تا جايي که مي دانم بررسي ها و تحقيقات گسترده اي در اين زمينه از سوي دستگاه هاي مختلف با هماهنگي شوراي عالي امنيت ملي انجام شده است.دبير شوراي سياست گذاري وزارت بهداشت ادامه داد: تا جايي که مي دانم گزارش وضعيت پارازيت ها محرمانه نيست و ما هم منتظريم اين گزارش از سوي شوراي عالي امنيت ملي اعلام شود.

شايان ذکر است که وزير ارتباطات اوايل ماه جاري در پاسخ به سوال روزنامه خراسان با اشاره به اين که گزارش پارازيت ها در حال حاضر مراحل بررسي نهايي را طي مي کند، اعلام کرده بود : با نهايي شدن اين گزارش، به هيچ وجه اجازه انتشار پارازيت بالاتر از حد مجاز، داده نخواهد شد.

دکتر واعظي در پاسخ به خراسان مبني براين که با گذشت حدود 4 ماه از ارائه گزارش پارازيت ها به رئيس جمهوري ، آيا تصميم جديدي در اين زمينه اتخاذ شده است يا خير، افزود : با توجه به مسئوليتي که رئيس جمهوري در زمينه پيگيري موضوع پارازيت ها به مامحول کردند ، اين موضوع با همکاري دستگاه ها و وزارتخانه هاي مختلف بررسي شد و گزارش را به رئيس جمهوري ارائه کرديم و در حال حاضر اين گزارش در دست بررسي است و مراحل بررسي نهايي را طي مي کند.وزير ارتباطات تصريح کرد : البته پس از تهيه اين گزارش ، طبق اطلاعاتي که به ما داده اند ، ميزان تشعشعات در نقاطي که از حد مجاز بالاتر بود بسيار کاهش يافته است. وي در پاسخ به اين که در چه مناطقي ميزان تشعشعات بالاتر بوده است، گفت: اجازه بدهيد نتايج نهايي شود ، فعلا بهتر است مردم را بي دليل نگران نکنيم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0414s, 18q