اهداي اعضاي دو جوان مرگ مغزي به 10 بيمار نيازمند حيات دوباره بخشيد

۱۳۸۷/۰۸/۱۸ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 13387
اهداي اعضاي دو جوان مرگ مغزي به 10 بيمار نيازمند حيات دوباره بخشيد
به گزارش سلامت نیوز، علي محمد باصري رابط كميته فراهم آوري اعضاي پيوندي و مسئول واحد دياليز بيمارستان اخوان دانشگاه علوم پزشكي كاشان درباره اهداي اعضاي جوان كاشاني گفت: پدر و مادر يك جوان 22 ساله كاشاني كه 27 مهر ماه سال جاري، دچار مرگ مغزي شده بود با اهداي اعضاي بدن فرزندشان، به چهار انسان نيازمند، حيات دوباره بخشيدند.

وي افزود: اعضاي بدن «محمدمهدي محمدي كاشاني» كه در اثر ضربه به سر، دچار سانحه و مرگ مغزي شده بود، از سوي والدينش به چهار بيمار نيازمند اهدا شد.

وي گفت: قلب، دو كليه‌ و ريه اين جوان پس از اعزام به مركز پيوند مسيح دانشوري تهران، چهار بيمار در فهرست انتظار را از درد و مشقت جان فرساي بيماري و خطر مرگ نجات داد.

باصري با يادآوري اينكه در زمان حاضر پيوند اعضا پس از مرگ مغزي در چند مركز مهم كشور از جمله تهران، شيراز، مشهد، اروميه و تبريز انجام مي شود، ادامه داد: با روشن شدن اثرات و ارزش حياتي اهداي عضو بدن، گام موثري در تجديد حيات بيماراني كه نياز به پيوند دارند، برداشته شده است.

در زنجان نيز با اهداي اعضاي بدن يك نوجوان مرگ مغزي شده شش بيمار نيازمند، زندگي دوباره يافتند.

والدين «شقايق قلمچي» نوجوان 13 ساله اي كه دچار مرگ مغزي شده بود در اقدامي انسان‌دوستانه موافقت و رضايت خود را جهت اهداء اعضاء قابل پيوند فرزندشان به بيماران واجد شرايط اعلام نمودند.

خانواده قلمچي موافقت و رضايت خود را بدون هيچ‌گونه چشم‌ داشت مادي جهت اهداء اعضاء قابل پيوند فرزندشان اعلام كردند.

به گزارش خبرنگار ايسنا در زنجان، بلافاصله بعد از اعلام رضايت خانواده، پيكر اين نوجوان به مركز پيوند دكتر مسيح دانشوري تهران اعزام و با پيوند دو كليه، كبد و پانكراس وي، شش بيمار در ليست انتظار از درد و مشقت بيماري و خطر مرگ نجات يافتند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.49785s, 18q