درمان‌هاي خانگي مـــــــــادرانه

۱۳۹۳/۱۰/۱۶ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 133966

سلامت نیوز: همه والدين عاشق فرزندان خود هستند و از بيماري آن ها، بسيار نگران مي شوند. هيچ مادري دوست ندارد که درد کشيدن فرزند خود را ببيند. اگرچه هر مادري روش خانگي خود را براي درمان بيماري فرزندش دارد اما برخي از روش ها از انواع ديگر آن بهتر جواب مي دهد. براي نمونه چند روش درمان را در ادامه آورده ايم.


دندان درد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، قاشق را به مدت چند دقيقه در فريزر قرار دهيد و سپس به کودک بدهيد تا آن را بمکد. ترکيب سردي و فشار، ورم را کاهش و دندان درد کودک را تسکين مي دهد. اين روش قديمي خوب جواب مي دهد. براي پرت کردن حواس کودک، پارچه تميز خيس شده در چاي بابونه به او بدهيد تا به لثه بکشد.

گوش درد

کشيدن گوش توسط کودک، نشانه گوش درد است. بنابراين، يک جوراب تميز را با سنگ نمک پر کنيد و چند قطره روغن طبيعي در آن بچکانيد. جوراب حاوي سنگ و روغن را به مدت ۵دقيقه روي حرارت ملايم گرم کنيد و روي گوش کودک قرار دهيد.

زخم دهان

کمي شير روي زخم بماليد و کمي لبنيات به برنامه غذايي او اضافه کنيد. لبنيات درد ناشي از زخم دهان را تسکين مي دهد.

درد دندان در آوردن

هنگام دندان در آوردن، کودک اشتهاي خود را از دست مي دهد. با دادن ماده غذايي سرد از جمله ميوه يخ زده، مي توانيد درد وي را کاهش دهيد.

سوختگي

مخلوطي از مقدار مساوي جوش شيرين و سرکه را روي زخم بماليد. اين مواد هم درد را کاهش مي دهد و هم از تاول زدن پيشگيري مي کند.

در آوردن تراشه از دست و پا

براي در آوردن تراشه، جوش شيرين را با کمي آب مخلوط کنيد و روي زخم بماليد و روي آن را با باند زخم بپوشانيد. يک ساعت بعد مي توانيد تراشه را به آساني در بياوريد.

سرفه

قبل از خواب کمي پماد ترموراب به کف پاي او بماليد و جوراب نازک پاي کودک کنيد تا سرفه قطع شود.

سردرد

پيشاني او را با شست و انگشت اشاره ماساژ دهيد تا درد از بين برود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.73754s, 19q