ماساژ كودكان، اعتماد به نفس آنها را تقويت مي‌كند

۱۳۸۷/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 13409
ماساژ كودكان، اعتماد به نفس آنها را تقويت مي‌كند
به گزارش سلامت نیوز، ليلا کريمي، کارشناس ارشد مامايي در اين پژوهش آورده است: ماساژ روش خوبي براي آشنايي مادر با نيازهاي کودک و شناسايي بيشتر بدن و اندام هاي نوزاد است.

در بسياري از فرهنگ ها ماساژ کودکان يک بخش سنتي از مراقبت هاي روزانه آنان است. با اين روش مادر حالات و واکنش‌هاي کودک را نسبت به حرکات مختلف ماساژ شناسايي کرده و مي تواند نسبت به پاسخ دريافتي از جانب کودک بهترين روش را براي برقراري ارتباط با او انتخاب کند.

تحقيقات مشخص کرده اند که تماس لمسي محبت آميز کودک و ماساژ وي توسط مادر و گنجاندن اين کار در برنامه مراقبتي روزانه کودکان، علاقه و محبت مادر به کودک را نشان داده و نيز باعث کاهش اضطراب و رشد مهارت هاي اجتماعي و زباني و هوشياري کودک مي‌شود.

گفتني است، لمس کودک ابتدا بايستي به مدت کم در اندام هاي محدود و به صورت آرام انجام شده و به تدريج تعداد ماساژها و نيروي آنها را افزايش داد و اندام هاي ديگر را درگير كرد. همچنين بهتر است ماساژ را از قسمت هايي که کودک بيشتر لذت مي برد شروع کرد. ماساژ برحسب سن کودک، وضعيت کودک از نظر رسيده يا نارس بودن، سلامت، بيماري و فرهنگ خانواده متفاوت است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.95677s, 18q