هوای پایتخت ناسالم شد/ ذرات کمتر از 2.5 میکرون عامل آلودگی

۱۳۹۳/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۳ - کد خبر: 134147

سلامت نیوز:مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت با ایستادن شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 110 در شرایط ناسالم قرار گرفت.


به گزارش سلامت نیوز، مهر نوشت: دکتر وحید حسینی با بیان این مطلب گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، میزان غلظت آلاینده های ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون و کمتر از 10 میکرون نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.

به گفته او ، در حال حاضر میانگین غلظت به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در بیشتر ایستگاه ها ازحد مجاز فراتر بوده و شاخص کیفیت هوا در حال حاضر در شرایط ناسالم است.

حسینی گفت: در حال حاضر شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در ایستگاه شهر ری روی عدد 152 ایستاده و این منطقه آلوده ترین منطقه پایتخت است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: پیش بینی هواشناسی برای پایتخت حاکی از آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد شدید به تدریج همراه با بارش برف و باران است به این ترتیب انتظار می رود شاخص کیفیت هوا در مناطق پرتردد و شلوغ در شرایط ناسالم باقی بماند.

او گفت: اثرات بهداشتی آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در منطقه ناسالم برای گروههای حساس شامل افزایش احتمال علائم تنفسی در افراد حساس، تشدید بیماری قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس در افراد مبتلا به بیماریهای قلبی - ریوی و افراد مسن است لذا توصیه می شود در منطقه ناسالم این افراد فعالیت های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.03792s, 19q