نشانه هايي که با بروز التهاب در بدن ارتباط دارد

۱۳۹۳/۱۰/۱۸ - ۰۹:۴۸ - کد خبر: 134204
نشانه هايي که با بروز التهاب در بدن ارتباط دارد

سلامت نیوز: آيا مي دانيد در بيماري ها و اختلالاتي مانند سردرد، تب، نفخ، گاز معده، آسم و ضعف تمرکز چه چيزي با هم مشترک است؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، اين ها نشانه هايي است که با بروز التهاب ارتباط دارد. بافت هاي مختلف واکنش متفاوتي به التهاب نشان مي دهد.

به گفته متخصصان التهاب مزمن را که در بدن ايجاد مي شود به سختي مي توان تشخيص داد تا التهاب معمولي مانند ورود شيء نوک تيز در انگشت.

در نوع مزمن، التهاب مي تواند به بروز ديابت نوع ۲، درد مفصل و التهاب اعضاي داخلي بدن منجر شود. اما موارد ايجاد کننده التهاب:

*نوشيدني هاي الکلي *رنگ ها *طعم دهنده هاي مصنوعي *باکتري *ماده شيميايي *لبنيات *برخي از داروها *ورزش *چربي ها (برخي درمان مي کند و برخي آسيب مي رساند). *انسولين (اگرچه براي پردازش قند موادغذايي لازم است اما بيش از حد آن مي تواند مضر باشد). *مواد نگه دارنده (نوع مصنوعي آن مضر است اما گياهي در دوز پايين مفيد است) *استرس.

استرس معمولي با گرفتن دوش سرد، مصرف آنتي اکسيدان ها و ورزش متعادل کاهش مي يابد.

*استرس شديد در پي خواب خيلي کم، ورزش بيش از حد يا ورزش نکردن و مصرف غذاهاي فرآورده به وجود مي آيد.

لازم است توجه کنيد که همه نوع التهاب مضر نيست. التهاب واکنش سالم و لازم به آسيب ديدگي بدن است. اين بخشي از روندي است که بدن خود درماني مي کند. مشکلات مربوط به التهاب زماني آغاز مي شود که واکنش التهابي متوقف نمي شود و به صورت مزمن ادامه پيدا مي کند. از نمونه هاي التهاب مزمن مي توان به بيماري تيروئيد اشاره کرد که به تيروئيد، لوپوس، ام اس و ديابت نوع ۲ منجر مي شود. بيماري هاي خود ايمني مي تواند آنتي بادي هايي در بافت هاي خاص مانند تيروئيد يا مغز ايجاد کند. حتي اگر به لحاظ ژنتيکي مستعد التهاب باشيد، با اتخاذ بعضي از شيوه ها مي توانيد علايم التهاب را کاهش دهيد. واقعيتي که به آن توجهي نمي شود اين است که بدن ما انسان ها براي نوع خاصي از فعاليت ها طراحي شده است نشستن به مدت طولاني، خوردن غذاهاي ناسالم و تماشاي تلويزيون تا ديروقت مناسب بدن ما نيست. به گفته متخصصان، بايد فهميد علت بروز التهاب در بدن چيست و آن را از زندگي حذف کرد؛ لازمه کنترل التهاب طولاني مدت، حذف عاملي است که به بافت آسيب مي رساند. در مورد بيماري قلبي، سکته، ديابت، مصرف زياد قند و کربوهيدرات ها علت بروز التهاب است و بايد در برنامه غذايي محدود شود. در صورتي که به مواد غذايي مانند دانه سويا، تخم مرغ، ذرت و مغز ميوه حساسيت داريد، آن ها را از برنامه غذايي خود حذف کنيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.85175s, 19q