سينوزيت از علل شايع سردرد نيست

۱۳۸۷/۰۸/۲۰ - ۰۹:۰۰ - کد خبر: 13431
سينوزيت از علل شايع سردرد نيست
دکتر امير آروين سازگار دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران در گفت وگو با ايسنا با بيان اين مطلب ادامه داد: بسياري از افراد، تنها به علت سردردهايي که گه گاه پيشاني يا قسمت ديگري از سر آنها را درگير مي‌کند، با عنوان مبتلا به سينوزيت به ما مراجعه مي‌کنند در حالي که علت سردرد آنها مقوله ديگري است.

وي ادامه داد: بسياري از اين افراد به کلينيک‌ها و مطب‌ها مراجعه مي‌کنند و به اشتباه به آنها گفته مي‌شود که سينوزيت دارند.

اين دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران، مراجعه افراد بسياري به آنها تحت عنوان مبتلا به سينوزيت اما با شکايت غيرمربوط به اين بيماري و از سوي ديگر وجود افرادي زيادي که علي رغم سالها ابتلا به سينوزيت از اين موضوع بي اطلاع هستند را يک مشکل عمده در کشور دانست.

وي با بيان اينکه سينوزيت از علل شايع سردرد نيست، گفت: امکان دارد که احساس فشار در صورت يا عدم حس خوب در سرو صورت وجود داشته باشد اما سردردهاي تير کشنده از علايم مشخصه سينوزيت‌ها نيستند.

دکتر سازگار ادامه داد: هرچند در موارد غيرشايع ممکن است که سردردها به خصوص در ناحيه پيشاني و آن نيز تنها به صورت موضعي در بين دو چشم از علايم تشخيصي سينوزيت باشد اما سه علامت گرفتگي بيني، ترشح بيني يا ترشح پشت حلق و کاهش بويايي علايم بسيار مهم و مشخص تري هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.60655s, 18q