تلقيح واكسن آنفلوانزا به دليل سرما و احتمال شيوع بيماري

۱۳۸۷/۰۸/۲۰ - ۰۹:۰۹ - کد خبر: 13432
تلقيح واكسن آنفلوانزا به دليل سرما و احتمال شيوع بيماري
براساس اين اطلاعيه، زائران حج تمتع بايد به منظور حفظ سلامت خود در حين و بعد از سفر به راهنمايي‌ها و توصيه‌هاي مركز پزشكي سازمان حج و زيارت و پزشكان كاروان توجه جدي داشته باشند.

همچنين با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال بروز بيماري آنفلوآنزا و شيوع آن ‌به علت تراكم جمعيت و تماس نزديك افراد براي انجام اعمال مناسك حج، به زائران حج تمتع توصيه شده علاوه بر دريافت واكسن مننژيت كه تلقيح آن الزامي است، نسبت به دريافت واكسن آنفلوآنزا نيز اقدام كنند.

در اين اطلاعيه با يادآوري اين كه واكسن «مننژيت» تنها واكسن اجباري براي اعزام‌شوندگان به حج تمتع است، تصريح شده است: مركز پزشكي سازمان حج و زيارت كما في السابق 10 روز پيش از عزيمت زائران نسبت به تزريق آن اقدام مي‌كند از اين رو به زائران به ويژه گروه‌هاي در معرض خطر توصيه مي‌شود كه با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال بروز بيماري آنفلوآنزا، شخصا نسبت به دريافت واكسن آنفلوآنزا اقدام كنند.

گفتني است، افراد مسن (بالاي 60 سال )، افراد با سابقه بيماري‌هاي مزمن قلبي و ريوي مانند آسم و برونشيت، مبتلايان به بيماري ديابت و افراد مبتلا به نارسايي‌هاي كليوي، ‌گروه‌هاي در معرض خطربراي ابتلا به آنفلوانزا هستند كه تزريق واكسن آنفلوآنزا براي آنان الزامي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.909s, 18q