طرح دو ساله پرستاران مي تواند اشتغال موقت پرستاران را تامين کند

۱۳۸۷/۰۸/۲۰ - ۰۹:۲۴ - کد خبر: 13437
طرح دو ساله پرستاران مي تواند اشتغال موقت پرستاران را تامين کند
" غضنفر ميرزا بيگي"  در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اگر طرح پرستاران نباشد به حجم بيکاران کشور اضافه مي شود ،در حالي که دراين طرح هرپرستار حداقل دوسال ، هر چند با حقوق کم ، اشتغال دارد .
ميرزابيگي اظهارداشت: در زمان حاضر هر سال حدود هفت هزار دانشجوي پرستاري در کشور ، دانش آموخته مي شوند که همه آنها جذب و استخدام نمي شوند.
وي گفت:‌پرستاران در دوران طرح به شناخت کامل از حرفه پرستاري مي رسند و پس از دو سال بهتر مي توانند در خصوص اينکه آيا مي توانند به کار دراين حرفه ادامه بدهند يا خير ، تصميم بگيرند.
وي ضمن تاکيد بر نزديک بودن بالين و ‌آموزش در شغل هايي ازجمله پرستاري گفت:‌ يکي از شروط براي ادامه تحصيل پرستاران در دوره هاي تکميلي داشتن سابقه کار است که گذراندن دو سال طرح ، مي تواند سابقه خوبي براي آنها باشد .
اين درحالي است که رييس انجمن پرستاري ايران ديدگاه ديگري در رابطه با اجراي طرح دو ساله پرستاران پس از دانش آموختگي در بيمارستان هاي دولتي دارد .
" مهدي محرري" پيشتردر گفت و گو با ايرنا اظهارداشت:‌ اجراي طرح پرستاران پس از دانش آموختگي دوره کارشناسي آنان ، به زمان جنگ تحميلي باز مي گردد که کشور با کمبود نيروي درماني مواجه بود.
وي به وضعيت استخدامي در کشور اشاره کرد وگفت:‌ در زمان حاضر بيمارستان هاي دولتي به جاي استخدام پرستار ترجيح مي دهند از پرستاران طرحي استفاده کنند تا حقوق کمتري به آنان بپردازند که اين موضوع به معناي استثمار نيروي پرستاران است .
وي در خصوص ضرورت اجراي طرح پرستاري از ديدگاه برخي مسوولان و کارشناسان گفت:‌ اگر کسي معتقد است که دوره دو ساله طرح، جزء دوره تکميلي آموزش پرستاران دانش آموخته از دانشگاه ها محسوب مي شود ، پس بايد به جاي اعطاي مدرک کارشناسي به پرستار، مدرک کارشناسي ارشد ارايه شود زيرا يک پرستار به جاي چهارسال ، شش سال درس خوانده که معادل کارشناسي ارشد است .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.95086s, 18q