عوامل مختلف باعث اشكال در اجراي طرح خودگرداني بيمارستان‌ها شده است

۱۳۸۷/۰۸/۲۰ - ۱۱:۰۶ - کد خبر: 13441
عوامل مختلف باعث اشكال در اجراي طرح خودگرداني بيمارستان‌ها شده است
حسينعلي شهرياري در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: متأسفانه سال 75 به خاطر كسري اعتباراتي كه سازمان برنامه و بودجه داشت، گفتند پيرو قانون بيمه درماني كه سال 73 تصويب شده بود، چون قرار است آحاد جامعه دفترچه بيمه خدمات درماني دريافت كنند، بيمارستان‌هاي دولتي مي‌توانند مقداري از مشكلات خود را با درآمدهايي كه دارند اداره كنند.

وي با بيان اين‌كه قانون بيمه درماني 73 درست اجرا نشد، گفت: از سويي هنوز هم افرادي هستند كه دفترچه بيمه خدمات درماني ندارند و يا اصولا تحت پوشش هيچ بيمه‌اي نيستند و از سوي ديگر در قانون بيمه خدمات درماني پيش‌بيني شده بود كه تعرفه‌ها و نيز سرانه درمان واقعي ديده شود كه هيچ يك اتفاق نيفتاد.

به گفته‌ي وي، مجلس نمي‌تواند قانوني تصويب كند كه براي دولت بار مالي داشته باشد، دولت بايد راهكار خود را در لايحه بودجه بگنجاند.

شهرياري با بيان اين‌كه امسال هم بيمارستان‌ها با كسري قابل توجهي در اعتبارات مواجهند، اظهار داشت: امسال هم مثل دو سال قبل مسوولان بيمارستان‌ها و دانشگاهها براي اداره امور بيمارستان‌ها دچار روزمرگي هستند، و يك سري نارضايتي كه در جامعه در مراجعه به بيمارستان دولتي وجود دارد به خاطر مسائل جزئي و مشكلاتي است كه از نظر غذا، وسايل بهداشتي و . . . در بيمارستان‌هاي دولتي ديده مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.66408s, 18q