چرا کودک جیغ میکشد؟

۱۳۹۳/۱۰/۲۱ - ۱۱:۴۲ - کد خبر: 134561
چرا کودک جیغ میکشد؟

سلامت نیوز:یک دکترای روانشناسی کودک با تاکید بر اینکه کودک با جیغ کشیدن نیاز به جلب توجه والدین دارد، خاطرنشان کرد: کودک هنگام خستگی، گرسنگی یا بیماری جیغ و فریاد می‌کشد که در این گونه مواقع بیشترین توجه والدین را می‌خواهد.

دکتر محمد زارع نیستانک در گفت‌وگو با ایسنا ، با بیان اینکه جیغ کشیدن یا نق زدن پدیده‌ای طبیعی برای اعتراض کردن کودکان زیر دو سال است، گفت: در سنین بالاتر اعتراض کودک به صورت گریستن و شکایت کردن است بطوری که والدین ناله‌های فرزند را همیشه در گوش خود احساس می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی جیع کشیدن کودکان را دلیل احساس عجز و درماندگی در بیان خواسته‌هایشان می‌دانند، گفت: شیرخوار وقتی نمی‌تواند کلماتی برای درخواست خود بیان کند، عصبانی می‌شود یا شما وقتی با تلفن صحبت می‌کنید، احساس می‌کند دیگر به او توجهی ندارید.

این دکترای روانشناسی کودک با تاکید بر اینکه کودک با جیغ کشیدن نیاز به جلب توجه والدین دارد خاطرنشان کرد: وی هنگام خستگی، گرسنگی یا بیماری جیغ و فریاد می‌کشد. در این گونه مواقع کودک دو - سه ‌ساله شما بیشترین توجه شما را می‌خواهد.

زارع نیستانک تصریح کرد: وقتی کودک جیغ می‌کشد، چشم در چشم او بیندازید، منظور او را درک کنید یا حدس بزنید که او چه می‌خواهد. چنانچه سر تکان می‌دهد، به درخواست او عمل کنید یا به عناوین مختلف او را سرگرم یا با او بازی کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.40508s, 19q