رویکرد وزارت بهداشت برای جذب پرستار

۱۳۹۳/۱۰/۲۱ - ۱۲:۰۰ - کد خبر: 134566
رویکرد وزارت بهداشت برای جذب پرستار

سلامت نیوز:رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران کمبود پرستار را همچنان اصلی‌ترین مشکل در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه دانست و گفت: در حال حاضر بین 300 تا 400 نیروی پرستار در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه نیاز داریم که از طریق قرارداد شرکتی تنها 200 نیروی پرستار جذب و مشغول به کار شده‌اند.

دکتر علی جعفریان در گفت‌وگو با ایسنا، به پیشرفت‌های طرح تحول سلامت در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و افزود: هرچند که ممکن است این طرح ابهاماتی داشته باشد، اما در مجموع آثار مثبتی در پی دارد و تا کنون تمام بسته‌های ارائه شده در این طرح به درستی اجرا شده است.

وی در خصوص چالش‌های مربوط به پرستاری و آزمایشگاه‌های بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده طی شش ماه گذشته تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاه‌های بیمارستان‌های شریعتی، امام و مرکز طبی تهیه شده است و امیدواریم تا آخر امسال بتوانیم 13 نوع دیگر از آزمایشات را در این مراکز انجام دهیم.

جعفریان با بیان این مطلب که کمبود پرستار همچنان اصلی‌ترین مشکل در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه است، اظهار کرد: در حال حاضر بین 300 تا 400 نیروی پرستار در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه نیاز داریم که از طریق قرارداد شرکتی تنها 200 نیروی پرستار جذب و مشغول به کار شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: بکارگیری نیروهای جدید از طریق قرارداد شرکتی، موضع وزارت بهداشت نیست بلکه رویکرد دولت است.

جعفریان در خصوص ارتقای کیفیت هتلینگ در بیمارستان‌ها گفت: بودجه‌ای که وزارت بهداشت دراین مرحله برای ارتقای هتلینگ داده است، معمولا صرف کارهایی می‌شود که نتیجه آن مستقیما به نفع بیمار است. بنابراین هر بیمارستان با توجه به شرایط خود بهترین برنامه را اجرا می‌کند.

جعفریان در پایان به تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها اشاره کرد و افزود: موضوع تجهیزات پزشکی حساس و پر حاشیه است لذا باید توجه بیشتری نسبت به آن صورت گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
زراعتکار
با سلام
مدت پنج ماه است که بیکارم.در ازمون شرکتی قبول شدم ولی چون در زمان ازمون طرحم تموم نشده بود .ردم کردن.طرح من27/7/93 تموم شده.واسه تمدید طرح اقدام کردم اونهم بخاطر اینکه پایان طرحمو گرفتم ردم کردن.با وجود اینکه خود اداره طرح و لایحه اونزمان گفته بود که شما جزو غیر شلاغلین هستین.و گرفتن یا نگرفتن پایان طرح ربطی به تمدید طرح نخواهد داشت.
اینن صحبتها واقیت ندارد .تمام بوجه درمان صرفا بهجیب پزشک واریز مشود اگر منظور ایشان از هتلینگ همان راه روهای بیمارستان های دولتی است .درست گفته .پس ضرورت دارد که یکخبر گزاری شهامت بهخرج بدهد ویک شب بهیک بیمارستاندولتی برود وبی طرفانه ومخففیان فیلم بگیرد واجازه پخش همداشته باشد .من پیشنهاد میکنم بیمارستان سعدی درشیراز سر بزنید تا ببینید چطور بیماران درراهرها به علت کمبد جا وعمم رسیدگی از بین میروند.درصورت نیاز با ایمیل تماس حا صل ....
جواد
وقتی هیچ انگیزه و جذابیتی برای شغل مفدس پرستاری باقی نگداشته اند و یوانبن و مطالبات آنها نادیده گرفته می شود کمبود پرستار هم هست .. باش تا که صبح دولتت بدمد.
ناصری
تحقیر پرستاری از طریق جذب نیروی شرکتی یعنی:
بازی با سلامت جامعه ،چون نیرویی که امنیت اقتصادی و شغلی ندارد ،هیچ انگیزه ای برای خدمت نخواهد داشت .
0.17262s, 23q